درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۴۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
هر دم از این باغ بری می رسد!
ماشین بی تدبیریِ "شهرداری" در پارکینگ ناامیدیِ "کشورداری"
ایران پترو - فرشید ترکاشوند: طی ماه های اخیر ، روند بی تدبیریهای دولت تدبیر و امید در سطح کلان و "کشورداری" به "شهرداری" تسری یافته و نمود عینی پیدا کرده است. گویی اداره شهرداری به شیوه کشورداری در دولت شیخ حسن روحانی به گونه ای در دستور کار قرار گرفته است که ایجاد نارضایتی در شهرداری چیزی از ایجاد نارضایتی در کشورداری کم نداشته باشد! دو سه سال است ؛ عموم مردم خشم خود را از نحوه کشورداری در دولت شیخ حسن روحانی در قالب اعتراضات ، اعتصابات و تظاهرات گسترده دارند بروز می دهند و رفته رفته این مساله بغرنج می رود تا رنگ و روی جدی تری به خود گرفته ، وارد فاز خطرناک و جبران ناپذیری شود! هم از این روست که شهرداری ها در شهرهای بزرگ به گونه ای دارند عمل می کنند که گویی به آنها دیکته شده است مبادا الگویِ حال حاضر کشورداری فراموش تان شود!! برای مثال در این مقال به یک نمونه اخیر در شهرداری تهران به عنوان بزرگ ترین شهر ایران می پردازم و آن همین تخصیص طرح سالیانه ترافیک ویژه خبرنگارها به رسانه هاست که بر خلاف سال پیش و سالهای پیش از آن ، امسال به گونه ای عمل شده است که خشم خبرنگاران رسانه های گروهی را

ایران پترو - فرشید ترکاشوند: طی ماه های اخیر ، روند بی تدبیریهای دولت تدبیر و امید در سطح کلان و "کشورداری" به "شهرداری" تسری یافته و نمود عینی پیدا کرده است.

گویی اداره شهرداری به شیوه کشورداری در دولت شیخ حسن روحانی به گونه ای در دستور کار قرار گرفته است که ایجاد نارضایتی در شهرداری چیزی از ایجاد نارضایتی در کشورداری کم نداشته باشد!

دو سه سال است ؛ عموم مردم خشم خود را از نحوه کشورداری در دولت شیخ حسن روحانی در قالب اعتراضات ، اعتصابات و تظاهرات گسترده دارند بروز می دهند و رفته رفته این مساله بغرنج می رود تا رنگ و روی جدی تری به خود گرفته ، وارد فاز خطرناک و جبران ناپذیری شود!

هم از این روست که شهرداری ها در شهرهای بزرگ به گونه ای دارند عمل می کنند که گویی به آنها دیکته شده است مبادا الگویِ حال حاضر کشورداری فراموش تان شود!!

برای مثال در این مقال به یک نمونه اخیر در شهرداری تهران به عنوان بزرگ ترین شهر ایران می پردازم و آن همین تخصیص طرح سالیانه ترافیک ویژه خبرنگارها به رسانه هاست که بر خلاف سال پیش و سالهای پیش از آن ، امسال به گونه ای عمل شده است که خشم خبرنگاران رسانه های گروهی را درآورده و در این زمینه آتش نارضایتی عجیب و غریبی شعله ور کرده است!

طی ماه های اخیر ، رفتار شهرداری تهران با نمایندگان افکار عمومی جامعه در این خصوص تا به حدی توهین آمیز و تحقیر کننده بوده است که همین حالا اگر از هر یک از خبرنگارها درخصوص شهرداری تهران هر سوالی پرسیده شود ، همین که اسم شهردار و شهرداری می آید! خبرنگارها آنچنان برمی آشوبند و برافروخته می شوند که گویی گناه نابخشودنی و بزرگی مرتکب شده اند !

و به راستی هم چه گناهی بزرگ تر از اعمالِ توهین و تحقیر از سوی مدیریت شهرداری تهران نسبت به خبرنگارها آن هم بابت اخذ سهمیه طرح ترافیکی که حق طبیعی شان است!

حقی که طی سالهای گذشته نهادینه شده بود و حالا اما مدیریت جدید شهرداری تهران می خواهد آن را بگیرد آن هم با توهین و تحقیر و تخطئه...! چرا؟ چون اصلا و کلا گویی به شهرداریها هم دیکته شده است که موضوع کارشکنی در تخصیص سهمیه طرح ترافیک به خبرنگارها بهانه است ، اصلِ ایجاد نارضایتی نشانه است و چه بهانه ای بهتر از بازی با روح و روان خبرنگارها که روح و روانِ افکار عمومی جامعه هستند؟

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸
کد خبر: 15867
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM