درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

وزیر نفت از دزدها و دلالها پشتیبانى نکند ، حمایت از کالاى ایرانى پیشکش!
ایران پترو - بیژن زنگنه وزیر نفت ! در گفت و گو با روابط عمومى وزارتخانه اش، الزامات حمایت از کالاى ایرانى را ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت برشمرده است تا با این ترتیب اگر حتى همه درهاى زد و بند بسته شده باشد ، دست نشانده هاى ایشان موسوم به دلالهاى نفتى از پنجره سفسطه ورود کرده به حمایت از خارجى ها و کالاى خارجى بپردازند و جیب هاى تونل مانندشان را با پورسانت بگیرى ! بیش از پیش پُرپول کنند!به گزارش خبرنگار ایران پترو ، بدون شک کار و بار کالاى ایرانى جز با ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت پررونق نمى شود! اما انچه در این میان حایز اهمیت است چگونگى فراهم آمدن بستر براى ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت توسط تولید کنندگان ایرانى است و این نکته اى است که در دولت تدبیر و امید در تمامى سطوح آگاهانه و عامدانه مورد بى توجهى و کم لطفى قرار مى گیرد.براى مثال در اینجا و در حوزه نفت بلندپایه ترین مقام نفتى کشور در حالى که بیخ گوشش و در معاونت مالى شرکت ملى نفتش مقامات مالى نفتى در روز روشن در حال دزدى از پول نفت هستند و به محضى که لو مى روند به کشور کانادا منتقل مى شوند ، وزیر نفت به جاى تاکید بر پاکسازى مدیران دزد...

ایران پترو - بیژن زنگنه وزیر نفت ! در گفت و گو با روابط عمومى وزارتخانه اش، الزامات حمایت از کالاى ایرانى را ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت برشمرده است تا با این ترتیب اگر حتى همه درهاى زد و بند بسته شده باشد ، دست نشانده هاى ایشان موسوم به دلالهاى نفتى از پنجره سفسطه ورود کرده به حمایت از خارجى ها و کالاى خارجى بپردازند و جیب هاى تونل مانندشان را با پورسانت بگیرى ! بیش از پیش پُرپول کنند!به گزارش خبرنگار ایران پترو ، بدون شک کار و بار کالاى ایرانى جز با ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت پررونق نمى شود! اما انچه در این میان حایز اهمیت است چگونگى فراهم آمدن بستر براى ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت توسط تولید کنندگان ایرانى است و این نکته اى است که در دولت تدبیر و امید در تمامى سطوح آگاهانه و عامدانه مورد بى توجهى و کم لطفى قرار مى گیرد.براى مثال در اینجا و در حوزه نفت بلندپایه ترین مقام نفتى کشور در حالى که بیخ گوشش و در معاونت مالى شرکت ملى نفتش مقامات مالى نفتى در روز روشن در حال دزدى از پول نفت هستند و به محضى که لو مى روند به کشور کانادا منتقل مى شوند ، وزیر نفت به جاى تاکید بر پاکسازى مدیران دزد و جایگزین کردن آنها با مدیران پاک دست و حامىِ تولید داخل ، دو مبحثى را پیش مى کشد که با وجود مدیران دزدِ بیخ گوشش نه تنها در عالم واقع شدنى نیست بلکه در عالم خیال و رویا هم امکان پذیر نیست !

شما تصور کنید اکثر مدیران یک مجموعه به جاى پرداختن به شغل اصلى خود یا در حال دزدى از جیب مردم باشند که خزانه بیت المال نام دارد! یا در حال دلالى ! آیا تا زمانى که چنین مدیرانى در راس کارها قرار دارند این مدیران مجالى براى رشد و گسترده شدن فعالیت تولیدکنندگان داخلى حول محور ارتقا و رقابت ، فراهم مى کنند؟

وقتى مدیر دزد یا دلال در راس کار باشد آیا چنین مدیرى جز تعامل با دزدها و دلالها به تعامل با غیر دزدها و دلالها حتى در پس زمینه ذهنش لحظه اى ، مى اندیشد؟

معلوم است که در چنین فضایى ، تولیدکنندگان داخلى اکسیژن براى تنفس و ادامه حیات پیدا نمى کنند چه رسد به ارتقاى کیفیت و کاهش قیمت!

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۳۳
کد خبر: 15865
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM