درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۲
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

وزیر نفت از مجلس کارت زرد گرفت
ایران پترو - نمایندگان مجلس با اکثریت آراء سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر نفت را درباره علت تصمیم بر اجرای طرح برندینگ سوخت برخلاف اختیارات قانونی وارد دانستند.

به گزارش ایران پترو ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ بیژن زنگنه وزیر نفت به سوال حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره اجرای طرح برندینگ قانع نشدند.

نمایندگان پس از اعلام قانع نشدن حاجی دلیگانی از پاسخ وزیر نفت با 106 رای موافق،‌80 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در مجلس سوال این نماینده را وارد دانستند و اولین کارت زرد به وزیر نفت را به عنوان عضو کابینه دوازدهم دادند.

به گزارش فارس، نماینده شاهین شهر در مجلس از زنگنه پرسیده بود که چرا برخلاف اختیارات قانونی بنا دارید طرحی به نام برندینگ را اجرا کنید.

برای پرداخت دستمزد جایگاه‌داران با مشکل مواجه هستیمخبرگزاری فارس: برای پرداخت دستمزد جایگاه‌داران با مشکل مواجه هستیم
در همین حال ، بیژن نامدار زنگنه در جلسه علنی امروز مجلس (21 آذر 96) در پاسخ به سؤال حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، گفت:‌ برای پرداخت دستمزد جایگاه‌داران با مشکل مواجه هستیم و بعضا پیش آمده که اختلافات ما با جایگاه‌داران در خصوص میزان بنزین فروخته شده به دادگاه کشیده می‌شود.
وزیر نفت :‌ تمام مراحل بارگیری، حمل و تحویل آن به جایگاه و فروش آن توسط شرکت پالایش و پخش انجام می‌شود و پول آن را ما به خزانه واریز می‌کنیم.

وی ادامه داد: اما وقتی به خزانه می‌گوییم پول دستمزد جایگاه‌دار و کامیون‌دار را به ما بده تا به آنها بدهیم، پولی به ما داده نمی‌شود و هر چه پول است به هدفمندی می‌دهد. الان جایگاه‌داران و کامیون‌داران به ما اعتراض دارند که ما از شما صدها میلیارد تومان طلب داریم و نداده‌اید و درست هم می‌گویند.

وزیر نفت اظهار داشت: ما 3 هزار و 500 جایگاه نفت و بنزین و حدود 2 هزار و 500 جایگاه CNG داریم. ما با تک تک اینها قرارداد داریم. ده‌ها هزار عملیات مالی در سال در سیستم ما اتفاق می‌افتد و ده‌ها هزار اختلاف که بعدا تعدادی از آنها به دادگاه می‌رود، رخ می‌دهد. چون وقتی کامیون به جایگاه می‌رود ما به کامیون گفته‌ایم 30 هزار لیتر بنزین داریم و جایگاه دار می‌گوید 29 هزار لیتر تحویل داده و اختلاف شروع می‌شود. و در زمان تحویل باید ناظران ما حضور داشته باشند. مگر ما می‌توانیم اینقدر آدم برای این کار داشته باشیم.

زنگنه خاطرنشان کرد: ما طبق مصوبه دولت در محل انبار اصلی نفت، بنزین و گازوئیل را به جایگاه‌دار می‌فروشیم. جایگاه‌دار کار حمل و سایر کارها را انجام می‌دهد. ما بنزین را لیتری 945 تومان به جایگاه‌دار می‌فروشیم و 55 تومان را برای دستمزد و هزینه حمل محاسبه می‌کنیم.

وی افزود: ما گفتیم تعدادی شرکت که خود کامیون‌داران و جایگاه‌داران این شرکت را درست کنند این شرکت‌ها تعدادی جایگاه را با اختیار خود زیر پوشش بگیرند و کار بارگیری و حمل سوخت به این جایگاه‌ها را انجام دهند و بحث مالکیت و واگذاری جایگاه‌ها موضوع بحث نیست.

وزیر نفت اظهار داشت: کار دیگر این شرکت‌ها نظارت به کیفیت سوخت و ایمنی جایگاه‌ها نیز از دیگر اموری است که به این شرکت‌ها واگذار شده. کیفیت و کمیت سوخت تحویلی ایمنی و بحث ظاهر جایگاه‌ها موضوعاتی است که به این شرکت‌ها واگذار شده است.

زنگنه خاطرنشان کرد: 85 شرکت برای این موضوع تقاضا دادند صلاحیت‌های آنها بررسی شده و تعدادی از آنها تائید صلاحیت شده و این 85 شرکت از جایگاه‌دارها، پالایشگاه‌دارها، کامیون‌دارها و سایر افراد بودند و اینگونه نیست شرکت‌های روزی کاغذ باشند. و حداقل دارایی این شرکت‌ها 7 و نیم میلیون تومان است و تجهیزاتی هم که در اختیار دارند حداقل 7 و نیم میلیارد تومان است.

وی در پایان افزود: انحصاری در این کار نیست و ما گفته‌ایم هیچ شرکت برندی نمی‌تواند بیش از 20 درصد نازل‌ها را داشته باشد. 30 درصد از نازل‌ها در یک استان و 50 درصد در یک شهرستان را داشته باشد.

زنگنه: افزایش قیمت در لایحه بودجه دیده شده است

همچنین به گزارش خانه ملت ، وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۷ دیده شده است، گفته است: زمان و چگونگی افزایش قیمت بنزین هنوز مشخص نیست.

بیژن نامدار زنگنه در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین، گفت:هر وقت لازم شد دولت موضوع افزایش قیمت بنزین را عنوان می کند.

وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 97 دیده شده است، افزود: اینکه چه زمانی و چگونه افزایش قیمت بنزین اعمال شود، هنوز مشخص نیست.

عضو کابینه دولت دوازدهم، تصریح کرد: بحث مبلغ قیمت بنزین هنوز باز است و این تصمیم در مجلس جای بحث دارد.
 

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۶
کد خبر: 15859
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM