درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۵:۴۲
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

چرا کارگر معترض را "مزدور" خواندند؟ / توهین به کارگر سیاسی است اما اعتراضِ کارگر ، صنفی /95 درصد از کارگران کشور قراردادی هستند /

ایران پترو - دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه اعتراض امروز کارگران در جلسه با رئیس جمهور صنفی و در راستای احقاق حقوقشان بوده است، گفت: پشت توهین به کارگران مسائل سیاسی است اما پشت اعتراض کارگران حق و حقوق صنفی است.

به گزارش ایران پترو ، هادی ابوی،دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به توهین های امروز مجری برنامه روز کارگر در دیدار با رئیس جمهور گفت: کارگران به خاطر مشکلات متعددی که داشتند امروز تلاش کردند در محل سخنرانی رئیس جمهور حرفشان را به گوش وی برسانند.

وی با بیان اینکه مطالبه اصلی جامعه کارگری از دولت توجه به مشکلات معیشتی و افزایش قدرت خرید آنهاست گفت: هم‌اکنون بیش از 95 درصد از کارگران کشور قراردادی هستند و به دلیل نداشتن امنیت شغلی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "کارگران همیشه جانب نظام را گرفتند و از آن حمایت کردند و در واقع جامعه متدین و فعال کارگری در طول این سالها به دشمنان کشور سیلی زده است" گفت:هنوز 24 ساعت نگذشته است که رهبری کارگران را قشری نجیب و زحمت کش خواندند.

وی بیان کرد: با هر کس که به کارگران توهین کرده است باید برخورد شود. اعتراض کارگران در راستای احقاق حقوقشان بوده است. پشت توهین به کارگران مسائل سیاسی است اما پشت اعتراض کارگران حق و حقوق صنفی است. معیشت کارگران نسبت به حقوق دریافتی آنها عقب تر است. بنابراین کارگر " مزدور" چه کسی است؟ کارگران اعتراضی جز حق و حقوق کار و کارگری که نداشتند بنابراین نباید به آنها توهین می شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۷:۴۱
کد خبر: 15618
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM