درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۳
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

اخراج کارگران "داروگر" و "روغن جهان" به دلیل تعطیلی

ایران پترو - بعد از تعطیلی کارخانه داروگر در سال جاری صبح امروز تعدادی از کارگران کارخانه داروگر بدون اطلاع قبلی و به دلیل آنچه بی انضباطی آنها خوانده شده است اخراج شدند.در همین راستا تا کنون۲۰۰ کارگر روغن جهان که زیرمجموعه داروگر است اخراج شده اند و در راستای تعطیلی مجموعه داروگر شرکت هایی مانند روغن جهان نیز که زیرمجموعه این شرکت بوده تعطیل شده اند.

این گزارش حاکی است ، صبح امروز کارخانه قدیمی و 90 ساله داروگر تعدادی از کارگران خود را اخراج کرد و نگهبان این کارخانه بدون اطلاع قبلی از ورود آنها به کارخانه جلوگیری به عمل آورده است.

یکی از کارگرن اخراج شده کارخانه داروگر می گوید: بعد از تعطیلات نوروزی در هفته گذشته بعد از میلاد امیر المومنین، برای اولین روز توانستیم سر کار برگردیم اما از صبح امروز دوباره اجازه ورود به کارخانه به ما داده نمیشود.

 

وی افزود: مسئولان این کارخانه به دلیل فشار رسانه‌ای مجبور شدند از امروز کارگران خود را به صورت موردی و در دسته‌هایی چند ده نفری اخراج کنند.

این کارگر کارخانه داروگر ادامه داد: طی روزهای اخیر با توجه به توجه رسانه‌ها به موضوع تعطیلی کارخانه داروگر، پلمب این کارخانه شکسته شده است و اکنون در حجم کمی تولید دارد.

احمد‌زاده گفت: صحبت هایی که مسئولان دولتی در رسانه‌ها درباره عدم تعطیلی این کارخانه‌ها مطرح می‌کنند حقیقت ندارد و حقیقت را باید از زبان کارگران اخراج شده شنید.

 

روغن جهان هم تعطیل شد

۲۰۰ کارگر روغن جهان که زیرمجموعه داروگر است اخراج شده اند و در راستای تعطیلی مجموعه داروگر شرکت هایی مانند روغن جهان نیز که زیرمجموعه این شرکت بوده تعطیل شده اند.

یک فعال کارگری با اشاره به این که فعالیت روغن نباتی جهان تعطیل شده است گفت:200 کارگر ازکارخانه جهان اخراج شده اند. جهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین کارخانجات تولید روغن در ایران است.

این تعطیلی در راستای تعطیلی شرکت داروگر است چرا که به گفته ی یک عضو سابق انجمن شویندگان تولی پرس، تولید داور،کیوان و روغن جهان زیرمجموعه شرکت داروگر هستند.

شرکت داروگر 2 هزار و500 نیروی انسانی فعال داشته است که به اذعان حبیبی رئیس شورای کارگران کارخانه داروگر، این کارخانه به دلیل بدهی پلمب است و با تعدیل های انجام شده حتی 30 مراکز پخش خود را هم تعطیل کرده و امروز 450 کارگر دارد.

کریمی دبیرخانه کارگر استان قزوین نیز در همین ارتباط بیان کرده است: کارگران زیادی را از تولی پرس اخراج کرده اند، البته در کنار این واحد تولیدی 60 شرکت دیگر هم هستند که حقوق کارگران را 2 ماه تا یک ساله پرداخت می‌کنند. به اعتقاد ما نباید به دلایلی کارگران را پایان قرارداد کنند زیرا همین امر مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۴:۱۵
کد خبر: 15557
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM