درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
چِک ندهیم! چَک بزنیم / تبدیل گزینه بد به گزینه خوب چگونه؟
"ما می توانیم" اگر با کلیدِ تدبیر قفل دولتهای هشت ساله را باز کنیم
ایران پترو – فرشید ترکاشوند: مردم! باید کاری بکنیم! باید یکبار برای همیشه یک درس تاریخی و درست و حسابی به کاندیداهای ریاست جمهوری بدهیم.درسی که مایه عبرت بشود.چه نشسته ایم؟ زمانه زمانه تغییر و تحول است ! عنقریب عید می شود بهار می آید و زمستان می رود سیاهی اش می ماند برای ذغال! در این زمانه ما هم باید در حوالی همین عید یک عید به اعیاد خودمان اضافه کنیم.

ابتدا باید بدانیم که ظهور یک رسم نامیمون و بروز یک قانون نانوشته نازیبا چه پدری از ما درآورده است ! قانون نانوشته نازیبایی که در صفحه ذهن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نقش بسته و سالهای سال است که توسط ایشان آن هم نه به دست ایشان که با اراده نامبارک ایشان و متاسفانه به دستِ مبارکِ خود ما مردمِ مظلوم اجرایی می شود! مردم مظلومی که اگر در انتخابات آتی بازهم مظلومانه تن به اراده آنها بدهند دوباره ظالمانه مغلوب می شوند تا دوباره قانون نانوشته نازیبا به دست خود خودمان به منصه ظهور درآید!

چه باید کرد؟ باید کمافی السابق زُل زد به صورت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و گوش فرا داد به وعده های خوش آب و رنگ آنها؟ تا در روز انتخابات با پای خود سوار بر امواج سیاسی یکی از ایشان بشویم ؟ و هیجان زده و بی تدبیر به پای صندوق های رای برویم؟ تا به کاندیدایی رای بدهیم که موج بلند تری ایجاد کرده و با وعده های دروغ دلبری بیشتری کرده است؟ همین؟

یعنی کار دیگری از ما بر نمی آید؟ آیا باز هم راه ناگزیر ما در پیش گرفتنِ راه انتخاب بین بد و بدتر است؟ آیا اینگونه است؟ معلوم است که نیست اگر کمی بیشتر تامل کنیم مگر به تحقیق راه حلی پیدا کنیم برای مسائلی از این دست: چرا باید بگذاریم تا در انتخابات ریاست جمهوری در بر همان پاشنه قبلی بچرخد؟ پاشنه ای که بارها چرخیده آنقدر که حالا دیگر دمار از روز و روزگار درآورده و ضربات مهلکش بر صورت مان دارد کبوترهای بدبختی دور سرمان می چرخاند!

راه چیست پس؟ جاده درست کدام است پس؟ حالا که انتخابات به شیوه "بد از بدتری" جواب نداده است و نمی دهد پس!

بدون تردید باید کاری کرد پس! باید انقلابی به پا کرد نه از ان انقلاب های خشونت بار که هم امنیت کشور را به هم می ریزد هم امان خودمان را می بُرد! آن هم تا راه هست و راه حل!

ایرانی ثابت کرده است عاقل تر از آن است که تن به انقلاب های خونینی بدهد که دود ناامنی های آن مثل کشورهای حال حاضر دور و بر مان به چشم خودش فرو برود!

با این اوصاف؛ به اعتقاد من انتخابات آتی ریاست جمهوری که دوازدهمین دوره انتخابات است نباید برای ششمین بار دم به تله داد پس! برای اجرایی شدن قانون نانوشته نازیبای روسای جمهور هشت ساله!

چه اگر چنین تدبیر کنیم از این به بعد همه کاندیداهای ریاست جمهوری گوشی دست شان می آید که دیگر مردم چک سفید امضایِ هشت ساله به هیچ کاندیدایی نمی دهند اول چهارساله اش را امضا می کنند اگر به وعده و وعیدهای انتخاباتی آن هم بدون منت و بی دوز و کلک عمل شد چک سفید امضای چهارساله دوم صادر و امضا می شود! در غیر این صورت از چِک هشت ساله خبری نیست پس! مردم به جای آنکه چِک بدهند چَک می زنند به صورت آن کاندیدایی که با حرف و صوت و شعار اغفالشان کرد تا به او رای دهند! آنچنان چَکی که سرخیِ آن تا مرحله بعدی انتخابات و چهار سال دیگر بماند و مایه ترس و وحشت و فرار هر کاندیدایی بشود که با هدف سرودن وعده و عمل نکردن به وعده پا به میدان می گذارد.

بله ! گوشمالی انتخاب گزینه بد آن هم فقط به واسطه حضور نامبارکِ گزینه بدتر! کلید تدبیر را در قفل کشورداریِ درست و صادقانه می چرخاند و امیدها را برای تبدیل کردن گزینه بد به گزینه خوب ، بارور می کند...

مردم! من معتقدم این راه ارزش آن را دارد تا امتحانش کنیم چه اگر این تنها راه را امتحان کردیم و باز نشد آنچه می خواستیم ! آن وقت می شود به کسانی حق داد که از انجام اصلاحات بدون خون و خونریزی قطع امید کرده اند.

برای انتخابات آتی همچنان راه باز است و جاده دراز است پس! اما این بار نه فقط برای کاندیداها که برای ما مردم هم! اگر و فقط اگر ظهورِ دولتِ چهار ساله را کلید بزنیم تا چراغ تنبیه و گوشمالی در سپهر سیاسی کشور روشن بشود و تاریکخانه های وعده و وعید را از پایین تا بالا عریان سازد...

بله ما می توانیم ! ما می توانیم بدون خون و خونریزی و در یک نظام مردم سالارانه یِ مردم گرا به خواسته های برحق خود دست یازیم اگر و فقط اگر چشم باز کنیم و گوش تیز تا با گوشِ تیز حرکت کنیم و با چشم باز عمل...

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲
کد خبر: 15524
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM