درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ | Mon, December 10, 2018 | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۵:۲۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

وکلای مردم در کره جنوبی رییس جمهور این کشور را تعلیق کردند / قابل توجه وکیل الدوله های ایرانیِ مدافع نجومی بگیران!

ایران پترو - پارلمان کره جنوبی پس از چندین هفته جنجال، سرانجام آغاز فرایند استیضاح رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کرد. با این رأی، رئیس‌جمهور کره جنوبی از سمت خود تعلیق می‌شود تا دادگاه قانون اساسی در این رابطه تصمیم‌گیری کند.

به گزارش ایران پترو، پارلمان کره جنوبی با اکثریت آراء، استیضاح «پارک گئون هی» رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کرد.

بعد از رسوایی رئیس‌جمهور کره جنوبی در دادن اختیارات حکومتی به افراد خارج از دولت، مقرر شد پارلمان کره جنوبی وی را استیضاح کند.

رسانه‌های کره جنوبی اخیرا گزارش دادند که یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهوری، با استفاده از نفوذ خود بر خانم پارک و موقعیتی که در دفتر ریاست جمهوری ایجاد کرده بود در بعضی انتصابات مداخله و احتمالا از موقعیت خود بهره‌برداری اقتصادی هم کرده است.

این رسوایی خشم مردم کره جنوبی را برانگیخت و طی اعتراضات متعددی خواستار استعفای وی شدند. در پی اعتراضات مردمی خانم پارک از مردم عذرخواهی کرد و برخی از اعضای کابینه و مشاوران وی استعفا کردند.

همچنین خانم پارک از پارلمان خواسته بود تا در این باره تصمیم‌گیری کند و روز سه‌شنبه خطاب به مردم گفت نظر پارلمان هرچه باشد، آن را می‌پذیرد اما از سمتش کناره‌گیری نکرد.

با تصویب استیضاح رئیس‌جمهور کره جنوبی در پارلمان، دادگاه قانون اساسی درباره برکناری خانم پارک از این سمت و یا ابقای وی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

در حال حاضر رئیس‌جمهور کره جنوبی از سمت خود تعلیق شده و تا رأی نهایی دادگاه قانون اساسی، نخست‌وزیر کره جنوبی به عنوان رئیس‌جمهور موقت فعالیت خواهد کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۰
کد خبر: 15449
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM