درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۳
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

وزیر نیرو: 90 درصد نیازهای آب و برق توسط صنعتگران ایرانی تامین می شود

ایران پترو - وزیر نیرو با تاکید بر اینکه بین 90 تا 95 درصد نیاز کشور در صنعت آب و برق توسط صنعتگران ایرانی تامین می‌شود، گفت: دستاوردها و موفقیت‌های کنونی وزارت نیرو به مدد ایثار و جان‌فشانی 500 شهید صنعت آب و برق است.

به گزارش ایران پترو، حمید چیت‌چیان در آئین دومین یادواره شهید دکتر "حسن عباسپور" و 500 شهید صنعت آب و برق که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با اشاره به اثرگذاری مستقیم صنعت آب و برق بر روی بخش کشاورزی و صنعت، عنوان کرد: این بخش بر روی تمامی خدمات رفاهی جامعه اثر جدی دارد و لحظه‌ای توقف آن برای مردم کاملا مشهود خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای ارائه بهترین خدمات به مردم باید به دانش و علم روز دنیا مجهز می‌شویم، تصریح کرد: در طول بیش از سه دهه اخیر کارهای بزرگی در عرصه سدسازی و برق انجام شده و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده‌ایم.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه بین 90 تا 95 درصد نیاز کشور در صنعت آب و برق توسط صنعتگران ایرانی تامین می‌شود، گفت: هدف وزارت نیرو خدمات رسانی به مردم بدون لحظه‌ای وقفه است.

چیت‌چیان خطاب به فرزندان شهدای حاضر در این یادواره گفت: دوران همرزمان پدران شما در مسئولیت‌های مختلف سپری شده است و این مسئولیت‌ها به شما سپرده خواهد شد. بسیار خرسندیم که شما به عنوان بهترین کارشناسان و مدیران این صنعت باشید و دیگران نیز شما را به عنوان بهترین نفرات به خاطر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که همه ما را در زمان سختی نجات خواهد داد کلام خدا و معصومان است که باید در عمل آن را نشان دهیم. ما همه نیازمند تذکر اخلاقی هستیم و مبادا گرفتارهای روزمره این تفکر را ایجاد کند که آنچه به عنوان واجبات عمل می‌کنیم کافی است.

وزیر نیرو یادآور شد: کسانی که برای ساخت پل اروند رود در زمان جنگ مشغول به فعالیت بودند بعدها نیز در میدان اقتصادی تجربیات خود را بعد از جنگ پیاده کردند و با پشتوانه دانش، ایمان و اخلاص موفقیت‌های بزرگی را کسب کرده‌اند.

چیت چیان تصریح کرد: وزارت نیرو این توفیق را دارد که 500 شهید را تقدیم انقلاب کرده و قریب به هزار و 400 نفر از فرزندان شهدا نیز در این صنعت حضور داشته و مشفول به فعالیت هستند و امروزه نیز بسیاری از مدیران این صنعت نیز کسانی هستند که در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس در میدان‌های رشادت ایثار و فداکاری داشته‌اند.

وی در بخش پایانی سخنان خود فرزندان شهدای حاضر در این مراسم را مجددا مورد خطاب قرار داد و گفت: شما یادگاران شهدا کارشناسان و مدیران آینده صنعت آب و برق خواهید بود و باید با یاد شهدا و استمداد از آن‌ها این مسئولیت بزرگ را به خوبی انجام بدهید.

شمخانی:بهترین راهکار برای مقابله با مشکلات کنونی کشور اقتصاد مقاومتی است

همچنین در این همایش امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده مقام معظم رهبری نیز راهکار رفع مشکلات کنونی کشور را، اتکا به فرهنگ جهادی دانست و گفت: امروز بهترین راهکار برای مقابله با مشکلات کنونی کشور اقتصاد مقاومتی است و باید الگوی جنگ را به این راهبرد منتقل کنیم.

وی امنیت کشور را مرهون خون شهدا دانست و گفت: فضای معنوی که ولایت در جنگ ایجاد کرد توانست، آموزه‌های دینی در کتاب و مساجد را به صف جهاد وارد کند و امروز نیز در هر جای کشور اگر مشگلی هست باید آن را با فرهنگ جهادی حل کنیم.

وی افزود: تنها جمعیت و مقطع تاریخی که توانست فرهنگی مدیریتی را به نام خود ثبت کند رزمندگان اسلام بودند، افرادی که توانستند با وجود تحریم‌های فراوان زمان جنگ، سبک خاصی از اداره کشور را برای مقابله با مشکلات به نام خود به یادگار بگذارند.

شمخانی ادامه داد: تمام آنچه که ما هم‌اکنون از عزت و اقتدار کشور داریم، مرهون فداکاری گذشته همین شهدایی است که فرزندان آنان هم‌اکنون در اینجا حضور دارند.

دبیر شورای امنیت ملی با تاکید بر اینکه برای پاسداری از خون شهدا باید به ادبیات امام راحل بازگردیم تصریح کرد: امروز مشکل‌ترین چالش تحمیلی برای کشور مسئله اقتصادی است که بهترین راهکار برای مقابله با آن نیز اقتصاد مقاومتی است و ما باید الگوی جنگ تحمیلی را به این راهبرد منتقل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی باید تبدیل به تلاش همگانی شود خاطر نشان کرد: همه ما باید با راهبری مقام معظم رهبری این راهبرد را به جلو ببریم تا کسانی را که معتقد بودند انقلاب پیروز نمی‌شود و آرمان‌های امام راحل بعد از انقلاب خاموش خواهد شد را مایوس کنیم.

دریادار شمخانی در پایان اضافه کرد: باید ثابت کنیم ایران عزت طلب هرگز مسیر اصلی انقلاب را علیه ظلم جهانی فراموش نخواهد کرد و ایران دارای امنیت بالای داخلی، در عرصه‌های اقتصادی نیز می‌تواند افتخار آفرین باشد.

۸ مهر ۱۳۹۵ ۲۲:۲۹
کد خبر: 15277
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM