درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

دولتِ اعتدال می گوید ما نمی توانیم آنها می توانند! / خیانت به کشور شاخ و دُم ندارد
ایران پترو – فرشید ترکاشوند: وقتی در دور اول وزارت بیژن زنگنه در وزارت نفت دولت اصلاحات طرح توسعه فاز اول پارس جنوبی توسط خارجی ها به بهره برداری رسید زنگنه و معاونانش سر از پا نمی شناختند.تا چندین و چند ماه سور گرفتند و دست افشانی کردند و پایکوبی نمودند!

ایران پترو – فرشید ترکاشوند: وقتی در دور اول وزارت بیژن زنگنه در وزارت نفت دولت اصلاحات طرح توسعه فاز اول پارس جنوبی توسط خارجی ها به بهره برداری رسید زنگنه و معاونانش سر از پا نمی شناختند.تا چندین و چند ماه سور گرفتند و دست افشانی کردند و پایکوبی نمودند!

سالها گذشت تا اینکه دولت اعتدال آمد و زنگنه دوباره وزیر شد و دور جدید وزارت فرا رسید! او همین حالا هم وزیر است! وزیر نفت دولت موسوم به دولت اعتدال که زیر شاخه همان دولت اصلاحات تلقی می شود!
 

در دور جدید اما بیژن زنگنه وقتی دوباره سکان وزارت را به دست گرفت وقتی دید نه یک فاز پارس جنوبی تحت عنوان فاز اول که دو فاز پارس جنوبی تحت عنوان فازهای 15 و 16 از صفر تا صد اش توسط متخصصان داخلی اجرایی شده و کلید افتتاح آن و قیچی روبان بُرِ آن قرار شده است تا به دست او داده شود تا او رسما آغاز به کار این دو فاز تمام ایرانی را اعلام کند ، همگان با رفتار مدیریتی عجیب غریبی از سوی او روبرو شدند!


او و همدستانش نه تنها درصدد برنیامدند تا سور بگیرند و جشن و پایکوبی راه بیاندازند که بنا بر دلایل نامعلومی- که بعدا معلوم شد البته- زیر بار افتتاح نمی رفتند به طوری که پیمانکار ایرانی این فازها نامه رسمی می زد به زنگنه یِ وزیر که آقا جان بیا و این دو فاز را افتتاح رسمی کن او اما مگر می آمد!!
 

دست دست و بهانه تراشی می کرد برای نیامدن... هم او که در دوره اول وزارت اش وقتی اولین فاز پارس جنوبی ، توسط خارجی ها طراحی و احداث و راه اندازی شده بود چندین و چند ماه در پوست خود نگنجید و نقل و نبات پخش کرد در سپهر اقتصادی صنعت نفت ایران...
 

حالا اما اتفاق تاسفبارتر اینکه در ادامه چنین رفتاری در سطح کلان تر و شفاف تر در قالب یکی از چند قرارداد ننگین که با آمریکا و اروپا منعقد شده است ، دولتِ اعتدال دست به تحریم شده است آن هم تحریم همان پیمانکاری که یکی از هزاران فعالیت های افتخارآمیز اقتصادی اش اجرای فازهای 15 و 16 پارس جنوبی بوده است...

حالا کم کم دارد واضح تر مشخص می شود که جریان به تعویق انداختن های مراسم افتتاحیه رسمی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی توسط وزیر نفت کشورمان چه بوده است چه حالا دیگر مبرهن شده است مشکل کجا بوده و چیست؟

بله مشکل و مشکلاتی از این قبیل تا وقتی دولت اعتدال و به دنبال آن وزارتخانه های فخیمه اش نظیر نفت و نیرو و اقتصاد و... بر سرکار اند این است: ایران و شرکت های ایرانی به هیچ عنوان نمی بایست دست به کارهای بزرگ بزنند کارهای بزرگ را "ما نمی توانیم" آنها می توانند"...

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۲۱:۲۴
کد خبر: 15232
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM