درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۹
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

مرضیه شاهدایی: فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی به صنعت پتروشیمی پر و بال داد

ایران پترو - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که تا حدود زیادی به اهداف تولید در سال ٩٤ دست یافته ایم، گفت: با راه اندازی فازهای ١٥ و ١٦ طرح توسعه پارس جنوبی میزان خوراک در صنعت پتروشیمی افزایش یافته است.

به گزارش ایران پترو ، مرضیه شاهدایی ، اظهار کرد: امیدوارم که امسال، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، سال اقدام و عمل باشد و مثال بارز اقتصاد مقاومتی در این کشور، توسعه صنعت پتروشیمی است؛ صنعت پتروشیمی، صنعتی است که از خام فروشی تا حدی جلوگیری می کند، زیرا هم اکنون نیز ما در صنعت پتروشیمی برخی تولیدات‌مان را به ‌صورت خام به جهان می فروشیم.

وی با بیان این که تحریمها در حال برطرف شدن است، از این رو تحول عظیمی در اقتصاد کشور اتفاق خواهد افتاد و صنعت پتروشیمی هم از این تحول بی‌نصیب نخواهد ماند، در حقیقت ما مشکلاتی همچون انتقال پول، فاینانس، انتقال تکنولوژی و خرید تجهیزات برای توسعه صنعت پتروشیمی در چند سال گذشته داشتیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: هم اکنون در بخش فروش و صادرات محصولات، همچنین برای اخذ یا انتقال تکنولوژی‌های مورد نیاز، در حال مذاکره با شرکتهای خارجی هستیم تا در این بخشها همکاریهایی داشته باشیم.

شاهدایی تصریح کرد: شرکتهای خارجی، اروپایی و آسیای شرقی، در حقیقت تمایل خود را به سرمایه‌گذاری و فاینانس اعلام کرده اند، طی سالهای تحریم شرکتهایی که ما قبلا با آنها کار می‌کردیم و رابطه خوبی با آنها داشتیم به خاطر مسائل تحریم از ایران رفته بودند، اما این شرکتها دوباره برای همکاری با صنعت پتروشیمی اعلام آمادگی کرده‌اند تا کارهایی را که در گذشته انجام داده بودند، تکمیل و طرحها و پروژه‌های جدید را آغاز کنند.

وی خاطرنشان کرد: دسترسی آسان به خوراک و آبهای بین المللی، از بزرگترین مزیتهای ایران در حوزه پتروشیمی به شمار می آیند، این موضوع پتانسیلهای بسیار خوبی در این مملکت ایجاد کرده، این موضوعی است که کشورها و شرکتهای خارجی‌ها به خوبی به آن واقف هستند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۴۱
کد خبر: 15057
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM