درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۴۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

کارکنان پتروشیمی بار دیگر در مقابل ساختمان مرکزی وزارت نفت تجمع کردند / مسوولان سرگرم برگزاری همایش و نمایش و بریز و بپاش + تصاویر
ایران پترو – در حالی که متولیان و مسوولان وزارت نفت و شرکت های تابعه آن مدتهاست سرگرم فعالیت های کاسب کارانه شخصی هستند و در این بین منافع ملی و منابع انسانی که فلسفه اصلی تشکیل این وزارتخانه و شرکت های تابعه آن است به هیچ انگاشته شده است ، در ادامه تجمعات اعتراض آمیز کارکنان رسمی وزارت نفت که نسبت به وضعیت حضور تحقیرآمیز خود در واحدهای پتروشیمی واگذار شده به بخش خصوصی معترض هستند، امروز نیز چنین تجمعی بار دیگر در مقابل ساختمان مرکزی وزارت نفت تشکیل شد.

به گزارش ایران پترو، این کارکنان می‌گویند به آنها اعلام شده که تنها بازنشستگی آنها در صندوق بازنشستگی نفت حفظ می‌شود اما دیگر روابط استخدامی آنها با وزارت نفت حتی بیمه‌های درمانی نفت نیز قطع خواهد شد، به گونه‌ای که ظاهرا بیمارستان نفت در ماهشهر هم در آستانه واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفته است.

یکی از مهم‌ترین اتفاقات در این باره، نامه وزیر نفت به وزیر کار بوده است چنانکه زنگنه خطاب به ربیعی نوشته است که کارکنان پتروشیمی‌ اصفهان و دیگر شرکت‌های واگذار شده مشکلاتی دارند اما چون این شرکت‌ها واگذار شده‌اند این مشکلات به وزارت نفت مربوط نیست و لطفا شما آن را پیگیری کنید.

این کارکنان می گویند آینده استخدامی و تلاش خود در شرایط سخت و کار با مواد شیمیایی خطرناک را از دست رفته می‌بینند چراکه در وضعیت استخدامی بخش خصوصی یا شبه‌دولتی بر خلاف وضعیت استخدامی نفت تفاوت چندانی بین کار در شرایط سخت و شرایط عادی وجود ندارد و به همین دلیل تلاش می‌کنند تصمیمات اتخاذ شده در حوزه را تغییر دهند.

کارکنان پتروشیمی‌های واگذار شده به خصوص در عسلویه و ماهشهر پیش از این اقدامات متعددی برای حل این مشکل از جمله نامه‌نگاری به رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس و دیگر مقامات رسمی کشور، امضای طومار اعتراضی چند هزار نفری، استفاده نکردن از غذای سلف سرویس مجتمع‌ها و روزه اعتراضی و همچنین تجمعات متعددی جلوی مجتمع‌های واگذار شده، وزارت نفت و مجلس انجام داده‌اند.

یکی از کارکنان معترض شاغل در یکی از واحدهای پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس به تسنیم گفت: بعد از واگذاری واحدهای پتروشیمی به بخش خصوصی، حدود پنج هزار از کارکنان رسمی وزارت نفت در این واحدها باقی مانده‌اند و بعد از گذشته چندین سال هنوز تکلیف این افراد مشخص نشده است.

وی درباره علت تجمع برخی از کارکنان واحدهای پتروشیمی در مقابل وزارت نفت توضیح داد: علی‌رغم اینکه همچنان کارمند رسمی وزارت نفت هستیم اما مدتی است که ما را از برخی مزایایی کارکنان رسمی این وزارتخانه محروم کرده‌ اند. به گونه‌ای که مدتی است از پاداش‌هایی که کارمندان معمولی وزارت نفت دریافت می‌کنند، خبری نیست. همچنین این افراد از دریافت برخی از مزایای بهداشت و درمان این وزارتخانه حذف شده‌اند.

این کارمند وزارت نفت با تأکید بر اینکه کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در واحدهای پتروشیمی خصوصی شده خواهان روشن شدن وضعیت کاری خود هستند گفت: این افراد علاوه بر اینکه تقاضا دارند "حق انتقال" به آنها داده شود، خواهان "استفاده از کلیه مزایای بهداشت و درمان وزارت نفت" نیز هستند.

 

پتروشیمی

۵ بهمن ۱۳۹۴ ۲۳:۲۸
کد خبر: 14952
    
نفتی هستیم و می خواهیم نفتی بمانیم ۶ بهمن ۱۳۹۴

بنام خداوندیکتا وبی همتا. باتوجه به عدم شفاف سازی قوانین ومقررات شرکت هلدینگ خلیج فارس وکم کردن مزایای کارکنان به بهانه های مختلف.وباتوجه به اینکه کارکنان رسمی طی سالیان مختلف وبا انجام مراحل گزینشی وکارکردن دربدترین شرایط آب وهوایی وکارکردن دربدترین شرایط کاری ازلحاظ کارهای سخت وزیان آور.ودوری ازخانه وخانواده.ودچاربیماریهای مختلف شدن وگذراندن دوران نشاط وجوانی دراین شرکت ها به امنیت شغلی رسیده اند.اکنون دوسال است.که به علت خصوصی شدن که البته درحقیقت خصوصی نیست.زیرا توسط بخش دولتی واگذارشده اند.واین خلاف اصل 44قانون میباشد. واین بخش دولتی فقط وفقط به فکرسودزیاداست.وهیچ چیز دیگربرایش ارزش ندارد.وعزت وکرامت براساس ارزش های بنیادین برایش هیچگونه معنا ومفهومی ندارد.واگرهم چیزی بیان شود.درحدحرف وشعاراست.ودرعمل خبری نیست. ودلایل مهم براین موضوع این است.که درعمل هیچ کاری درجهت توسعه منابع انسانی انجام نداده است.وحتی بخشنامه ها ودستورالعمل های صادره ازوزارت نفت مثل.طبقه بندی مشاغل کارمندان.کارهای سخت وزیان آور.دستورلعمل های اجرایی آموزشی که درجهت ارزش گذاری وایجاد انگیزه کارمندان نسبت به آموزش های ضمن خدمت رااجراء نمی کند.سوابق ارزشمندکاری وسوابق آموزشی هیچگونه نقشی درارتقاء شغلی کارمندان ندارد. التزام به نظم وانضباط کاری واداری هیچگونه نقشی درتعیین کارمندان نمونه ندارند. اعمال سلیقه ای وشخصی مدیران درارزیابی وارتقاء شغلی کارمندان.تابعیت نکردن ازقوانین ومقررات صادره ازوزارت نفت. وموافقت نکردن با انتقالی کارمندان موجبات بی انگیزه شدن.وکاهش تعهد وتعلق سازمانی وکاهش بهره وری وفرسودگی شغلی رافراهم آورده است. با کمال تشکر.

علی کمال زاده
akamalzadeh@google.com

 

بدون عنوان ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

بسمه تعالی. آقای زنگنه؟ شما که وضعیت نیرو انسانی در صنعت نفت را به بدبختی و نابودی کشانده اید حق ندارید در جلسات هی از شکوفایی صنعت صحبت کنید! مگر صنعت بدون نیرو انسانی اداره می شود؟ اگر تصمیمتان این است بنشینید و آینده را با دقت رصد کنید. بزرگترین سرمایه هرسازمان منابع انسانی آن سازمان است.شما نمی توانیدوحق ندارید.که قرارداد کارکنان رسمی رایک طرفه فسخ کنید.نه ازلحاظ شرعی ونه قانونی این اختیارراندارید.شما مخالف ماده 21قانون عمل کردید. دراصل 44آمده است.که شرکت ها بایدبه بخش خصوصی واگذار شود.نه به بخش های دولتی .شما به بخش دولتی واگذار کردید.یعنی واگذاری باطل است .ازلحاظ قانونی وشرعی. شما مثل اینکه از صنعت نفت عراق و سوریه درس نگرفته اید! فرداها شما باید جوابگوی ملت باشید.......

تعداد نمایش:۱
۲ مورد پیدا شد. صفحه ۱ از ۱.


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM