درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۴۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

ننگ بر وزیر ضد ایرانی اقتصاد
ایران پترو – در حالی که کشور دوست ، برادر و متحد ایران ، روسیه هر لحظه در جهت تنبیه کشور ترکیه فشارهای اقتصادی اش را بیشتر می کند ، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در دیدار با جودت یلماز، وزیر توسعه ترکیه بر افزایش حجم تجارت به ٣٠ میلیارد دلار بین دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایران پترو به نقل از شنگول شانا (سایت خبری روابط عمومی وزارت نفت)، به نقل از ایرنا، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران ، گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور روند رو به رشدی داشته است و فکر می کنم که در آینده نزدیک با حذف تحریم ها و محدودیت هایی که از خارج بر ما تحمیل شده است زمینه برای رشد هر چه بیشتر روابط دو کشور فراهم شود.

وی با اشاره به این که طبق هدفگذاری انجام شده حجم مناسبات تجاری اقتصادی دو کشور باید به ٣٠ میلیارد دلار برسد که طبیعتا باید اقداماتی در این زمینه صورت گیرد، افزود: در دیدار تصمیم گرفته شد گام های سریعتر و موثرتری برای اجرایی کردن توافقات قبلی برداشته شود.

به گفته طیب نیا، آینده روابط دو کشور روشن است و ان شاءالله با تصمیم جدی که سران دو کشور دارند می توان به سمت و هدف افزایش حجم تجارت دو کشور نزدیک شد.

همچنین جودت یلماز، وزیر توسعه ترکیه با مثبت ارزیابی کردن دیدار خود با وزیر اقتصاد و دارایی ایران به هدفگذاری دو کشور برای رسیدن به ٣٠ میلیارد دلار تجارت اشاره کرد و افزود: حجم تجارت دو کشور هم اکنون به ١٤ میلیارد دلار رسیده است که پیشرفت خوبی حاصل شده ولی باید فعالیتهای خود را برای دستیابی به هدف نهایی افزایش دهیم.

وی با بیان این که لغو تحریمها علیه ایران زمینه مناسبی برای توسعه همکاریها مهیا خواهد کرد، افزود: توسعه همکاریها در زمینه گردشگری و افزایش تجارت به نفع دو کشور و منطقه خواهد بود.

۷ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۸
کد خبر: 14884
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM