درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۵:۳۳
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

ایران و آلمان و روابط بانکی

ایران پترو - ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشبه کنگره بانکداری اروپا گفت: آلمان و ایران قصد عادی سازی مناسبات بانکی خود را پیش از لغو قریب الوقوع تحریمها دارند.

رئیس کل بانک مرکزی ایران با اشاره به ملاقات خود با «ولفگانگ شوبل» وزیر دارایی آلمان اظهارکرد: این مذاکرات احیای روابط بانکی و مالی دوجانبه را پس از رفع کامل تحریمها در برگرفت.

وی افزود: مذاکرات ما بر عادی سازی فعالیتهای بانکی میان دو کشور متمرکز بود. من از وزیر دارایی آلمان خواستم زمینه لازم را برای بانکها در جهت از سرگیری سریع و راحت مناسبات فراهم کند و امیدوارم که این امر محقق شود.

در همین حال، این مقام ارشد بانکی ایران ملاقات کوتاهی با «ماریو دراگی» رئیس بانک مرکزی اروپا و «ینس ویدمان» رئیس بانک مرکزی آلمان در حاشیه اجلاس یک روزه سران بانکداری اروپا در فرانکفورت داشت.

این گزارش می افزاید: برنامه کار روز جمعه سیف همچنین یک نشست غیرعلنی با سران ٦٠ بانک اروپایی را شامل می شد.

بر اساس این گزارش، رئیس بانک مرکزی ایران پیش از این تأکید کرده بود که ایران آماده تقویت همکاریهای بین المللی بانکی به محض لغو تحریمهاست.

وی چهارشنبه گذشته در همایش بین المللی سطح بالا برای سرمایه گذاری در ایران که در فرانکفورت برگزار شد، گفت: تمرکز اصلی بانک مرکزی، ادغام دوباره بانکهای ایران در بازارهای مالی بین المللی از جمله اعاده مناسبات بین بانکهای ایرانی و اروپایی است.

رئیس بانک مرکزی ایران افزود: امیدواریم بتوانیم رابطه ای طولانی و مترقی با شرکای بانکی جهانی مان داشته باشیم.

دیدار سه روزه سیف از فرانکفورت در رسانه های غربی دیگر از جمله بلومبرگ، رویترز، بی بی سی، خبرگزاری اسپانیا (افه) و روزنامه پرتیراژ تجاری هاندلزبلات بازتابی گسترده داشت.

۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۵۶
کد خبر: 14833
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM