درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

قلع و قمع مدیریتی در وزارت نیرو با داس "چیت چیان"

ایران پترو - در مدت دو سال و 81 روز وزارت چیت چیان، وزیر نیرو 38 حکم مستقیم برای انتصاب مدیران و مسئولان ارشد صنعت آب و برق کشور صادر کرده است.

به گزارش ایران پترو، بیستم و پنجم مردادماه سال 92 «حمید چیت چیان» به عنوان وزیر نیرو منصوب شد. چیت چیان در مدت دو سال و 81 روز تصدی پست وزارت، تغییرات متعددی در رأس صنعت برق و آب کشور ایجاد کرد.

انتصاب هایی که در این مدت با حکم مستقیم وزیر نیرو انجام شده را مرور می کنیم. البته تعداد تغییرات در بدنه صنعت آب و برق بسیار بیش از این بوده اما حکم های دیگر را معاونان وزیر یا دیگر مدیران این دو صنعت صادر کرده اند.

در تاریخ هفتم شهریور ماه 92، «ستار محمودی» با حکم چیت چیان به عنوان قائم مقام وزیر منصوب شد. در این روز، همچنین «هوشنگ فلاحتیان» به عنوان معاون وزیر در امور برق و انرژی و «علی اکبر مهاجری» به عنوان معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو منصوب شدند.

بیست و ششم شهریورماه 92، وزیر نیرو مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران را تعیین کرد. با حکم چیت چیان، «محمد حاج رسولیها» این سمت را عهده دار شد.

سی ام شهریور ماه 92 با حکم وزیر نیرو، «رضا انجم شعاع» به عنوان معاون حقوقی ، امور مجلس و پشتیبانی وزیر، «رحیم میدانی» به عنوان معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و «علیرضا دائمی» به عنوان معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو منصوب شدند.

حدود یک هفته بعد، چیت چیان مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات را تغییر داد و «شهریار زند» را به این سمت منصوب کرد. وزیر نیرو دو هفته بعد (21 مهر92) «غلامرضا منوچهری» را به عنوان مشاور خود انتخاب کرد. در حکم وی، سمت مشاور وزیر نیرو در امور آب و آبفا درج شد.

چهارم آبان ماه سال 92، با حکم چیت چیان «داود منظور» مشاور وزیر نیرو در امور اقتصادی شد. یک هفته پس از آن، مشاور دیگری از وزیر حکم گرفت. «احمد نیکفر» در تاریخ یازدهم آبان ماه به عنوان مشاور وزیر نیرو آغاز به کار کرد.

«حسین بنکداری» یازدهم آذرماه 92، حکم مدیر کلی دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری را از دست چیت چیان گرفت. بیست و سوم آذر همان سال، با حکم وزیر نیرو «غلامعلی مهری» مسئول هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نیرو شد.

فردای همان روز (بیست و چهارم آذر) مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان برق و انرژی با حکم چیت چیان تغییر کرد و «مجید فرمد» این سمت را بر عهده گرفت.

وزیر نیرو بیستم و هشتم دی ماه 92 «سید مجتبی رضوی نبوی» را به عنوان مدیر کل دفتر بهبود بهره‌وری و اقتصادی آب و آبفای وزارت نیرو منصوب کرد.

انتخاب «عیسی کلانتری» به عنوان مجری و مدیر اجرایی کارگروه نجات دریاچه ارومیه، انتصاب بعدی چیت چیان بود که در تاریخ ششم بهمن ماه 92 انجام شد.

وزیر نیرو «ابوالقاسم مظفری شمس» را در تاریخ یازدهم اسفند 92 به عنوان مشاور وزیر در امور آبهای مشترک و رودخانه های مرزی منصوب کرد.

چهاردهم اسفند 92 با حکم وزیر نیرو «جواد میبدی» به سمت مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو منصوب شد.

چیت چیان در تاریخ هفدهم اسفند 92 «مرتضی افتخاری» را به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات آب منصوب کرد.

انتصاب «میثم جعفرزاده»، «محمدرضا امینیان»، «ابراهیم راحمی» و «فاطمه قیومی» به ترتیب با عنوان مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، مدیرکل دفتر مرکزی حراست، مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران و مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، حکم های بعدی وزیر نیرو بود که در تاریخ بیست و ششم اسفند92 صادر شد. با صدور این 4 حکم، پرونده انتصاب های چیت چیان در سال 92 بسته شد.

در سال 93 نخستین حکم وی انتخاب یک مشاور دیگر بود. بیستم و ششم فروردین 93 وزیر نیرو با صدور حکمی «حمیدرضا نمایی قاسمی» را به عنوان مشاور وزیر در امور دولت منصوب کرد.

در تاریخ اول تیرماه 93 وزیر نیرو «سیداسداله اسدالهی»، «محمد ابراهیم نیا» و «تقی عبادی» را به ترتیب به عنوان مشاور وزیر در امور برنامه ریزی و مدیریت منابع آب، مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفا و مدیرکل دفتر استانداردهای فنی، مهندسی، اجتماعی، زیست محیطی آب و آبفا منصوب کرد.

وزیر نیرو هجدهم آذر 93 «محمد امانی» را به عنوان مدیرکل دفتر حقوقی وزارت نیرو منصوب کرد.

دهم دی ماه 93 «مریم کارگرنجفی» با حکم چیت چیان به سمت دبیری شورای مشاورین وزیر انتخاب شد.

«سید مهدی موسوی» انتخاب بعدی وزیر نیرو بود که هفدم دی ماه 93 در سمت مدیرکلی اداره کل امور اداری و پشتیبانی وزارت نیرو مشغول به کار شد.

مشاور بعدی وزیر نیرو، «اسماعیل محصولی» بود که در تاریخ سوم اسفند 93 از دست وزیر حکم خود را دریافت کرد.

بیست و دوم فروردین 94، «آرش کردی» با حکم چیت چیان به عنوان مدیر عامل شرکت توانیر، «همایون حائری خیاوی» به عنوان مشاور وزیر در توسعه صنعتی و فناوری و رئیس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات و «محسن بختیار» به عنوان مشاور وزیر در امور تامین و تجهیز منابع مالی آغاز به کار کردند.

«مجید رجبی معمار» با حکم چیت جیان در تاریخ یازدهم خرداد 94 به عنوان مدیرکل دفتر روابط عمومی وزارت نیرو منصوب شد. همچنین «ناصر شفق» حکم مشاور فرهنگی وزیر نیرو را از دست چیت چیان گرفت.

چهارم مرداد 94 وزیر نیرو «سید مجتبی اخوان حجازی» را به عنوان مدیر کل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو منصوب کرد.

انتصاب «محسن طرز طلب حال» به عنوان مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در تاریخ یازدهم مهرماه 94 آخرین حکم چیت چیان تا امروز بوده است.
منبع: تسنیم

۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۲۹
کد خبر: 14726
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM