درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ | Mon, December 10, 2018 | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۶:۱۹
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

صدور مجوز برای جذب 400 دریانورد / معافیت پذیرفته شدگان از سربازی

ایران پترو - مجوز جذب 400 نفر دریانورد به منظور فعالیت در شرکت ها ی کشتیرانی از سوی ستاد فرماندهی کل قوا صادر شد.

به گزارش ایران پترو ، عضو فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مانا ضمن اعلام این مطلب گفت: به واسطه این موافقتنامه افرادی که در کنکور سراسری در رشته دریانوردی پذیرفته می شوند از سربازی معاف شده و طی یک تعهد 10 ساله می توانند در ناوگان کشتیرانی ، نفتکش و سازمان بنادر مشغول به فعالیت شوند.

محمد رضا غزال زاده در خصوص ماده 9 نظام وظیفه گفت: پیش از انقلاب اسلامی به دلیل نیاز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به نیروی انسانی، ماده 9 نظام وظیفه وضع شد اما پس از انقلاب اسلامی و به دلیل نیاز شرکت ملی نفتکش ایران و سازمان بنادر و دریانوردی ماده 66 به ماده 9 نظام وظیفه اضافه شد به گونه ای که این دو سازمان نیز از این ماده منتفع شدند.

وی افزود: به دلیل مسائل تحریم، کشتیرانی جمهوری اسلامی جذب نیروی دریانورد را کاهش داد به دنبال این موضوع ماده 66 و همزمان با آن ماده 9 نظام وظیفه حذف شد.

غزال زاده در ادامه اظهار داشت : با توجه به رفع تحریم ها فعالیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از گذشته خواهد شد بنابراین کمبود نیروی انسانی دریانورد باید جبران شود به همین منظور فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی طرح احیای ماده 9 نظام وظیفه را در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد و توانست ثابت کند که ماده 9 حذف نشده و آنچه حذف شده ماده 66 است .

وی خاطر نشان کرد : در حالیکه درصدد بودیم ماده 66 را مجددا احیا کنیم متاسفانه عده ای که به دنبال منفعت خود بودند عدم نیاز به ماده 66 را در ستاد کل قوا مطرح کرده و خواستار توافق جداگانه با ستاد کل قوا شده اند که در این توافقات قطعا مسائل مالی مطرح می شود .

وی گفت: ما قصد داریم ماده 66 نظام وظیفه را به صورت قانونی احیا کنیم تا کشتیرانی جمهوری اسلامی ، شرکت ملی نفتکش ایران و سازمان بنادر و دریانوردی از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به نیاز مبرم کشتیرانی جمهوری اسلامی و سایر شرکت های کشتیرانی به دریانورد افزود: با توجه به اینکه تربیت و آموزش نیروی دریانورد حداقل چهار سال طول می کشد بنابراین پس جلسات بسیار توانستیم ستاد کل قوا را در خصوص نیاز مبرم و فوری کشتیرانی جمهوی اسلامی ایران ، ملی نفتکش ،سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت بهداشت به نیروی دریانورد قانع کنیم و موافقتنامه برای جذب 400 نفر را از ستاد کل قوا دریافت کنیم .

عضو فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی گفت: این موافقتنامه یک سال اعتبار دارد و اگر ماده 9 و 66 نظام وظیفه در مجلس رای آورد کما فی السابق دریانوردان از سربازی معاف خواهند شد در غیر این صورت باید برای سال آینده با هماهنگی مجدد با ستاد کل قوا از این توافقنامه استفاده کنیم.

غزال زاده گفت: شرکت ها و سازمان نباید به صورت مستقل و توافقی اقدام کنند بلکه باید تلاش کنیم آنچه که به صورت قانونی در گذشته وجود داشته را مجددا احیا کنیم .

۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۲۷
کد خبر: 14722
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM