درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ | Mon, December 10, 2018 | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۶:۴۳
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

مجلس: شرکت نفت قراردادهای جدید را بیاورد

ایران پترو - عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد:مجلس از شرکت ملی نفت درخواست کرده است تا قالب جدید قراردادهای نفتی را برای بررسی هفته آینده به کمیسیون انرژی عرضه کند.

به گزارش ایران پترو ، سید مسعود میرکاظمی؛ عضو کمیسیون انرژی، با اظهار اینکه مجلس از شرکت ملی نفت درخواست کرده است تا قالب جدید قراردادهای نفتی را هفته آینده به کمیسیون انرژی عرضه کند گفت: با توجه به اینکه قراردادهای جدید به تصویب دولت رسیده است، مصوبات دولت به اطلاع مجلس می رسد. اگر قراردادهای جدید مشکلی داشته باشد مطابق با قوانین بررسی می شود و گزارش آن داده می شود.

وی در باره اینکه طبق قانون اساسی باید قراردادهایی که جنبه بین المللی دارند به تأیید مجلس برسد اما قراردادهای جدید نفتی بدون تصویب نمایندگان مجلس اجرایی خواهد شد گفت: اگر قرارداد بین دولت ها بسته شود، باید به تصویب مجلس برسد اما اگر بین شرکتها قرارداد بسته شود مجلس می تواند درخواست کند ولی اینگونه نخواهد بود که شرکت نفت موظف به ارائه قرارداد باشد.به گزارش تسنیم، یکی از انتقادهای وارد شده به وزارت نفت این است که این وزارتخانه اصرار دارد، قالب جدید قراردادهای نفتی کشور را بدون تصویب در مجلس اجرایی کند این در حالیست که طبق اصل 77 قانون اساسی جمهوری اسلامی باید عهدنامه، مقاوله‌نامه، قراردادها و موافقتنامه‌های بین‌المللی به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

علاوه بر این در اصل 125 قانون اساسی نیز با تأکید بر این موضوع آمده است: امضای عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و قراردادهای دولت ایران با سایر دولت‌ها و همچنین امضای پیمان‌های مربوط به اتحادیه‌های بین‌المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور یا نماینده قانونی اوست.

۱۵ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۲۳
کد خبر: 14720
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM