درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۵:۰۴
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

تبدیل سیستان و بلوچستان به هاب انرژی

ایران پترو - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با انعقاد قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی، این استان به هاب انرژی کشور بدل خواهد شد.

به گزارش ایران پترو، علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه سرمایه گذاری این استان که با حضور شرکت یونیت اینترنشنال بلژیک برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی برگزار شد گفت: قرارداد احداث ٤ ساله نیروگاه سیکل ترکیبی برای تولید انرژی در گام نخست با ٨٨٠ مگاوات در استان منعقد شد که با افزایش آن به ٢٧٠٠ مگاوات، این استان به هاب انرژی کشور بدل خواهد شد.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان قابلیتهای بسیاری در بخش تولید انرژی دارد که از جمله این قابلیتها می‌توان به دریا و وجود آفتاب مناسب و بادهای طولانی مدت اشاره کرد.

هاشمی تصریح کرد: از نظر وسعت، استان سیستان و بلوچستان بزرگترین استان کشور است، همچنین در همسایگی کشورهای افغانستان و پاکستان قرار دارد که تقاضای جدی از سوی کشورهای همسایه برای صادرات انرژی ایران وجود دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تغییر اقلیم، این استان را بیش از پیش مستعد سرمایه گذاری کرده است که البته با تعدادی از سرمایه گذاران بعد از توافق هسته‌ای ایران و گروه ١+٥ در زمینه سرمایه گذاری مواجه هستیم.

وی ادامه داد: جهت تامین گاز مورد نیاز نیروگاه هم در صدد آن هستیم که خط اصلی آنرا برای سرمایه گذاران هر چه زودتر ایجاد کنیم.

در این جلسه، نماینده شرکت یونیت اینترنشنال بلژیک نیز گفت: توافق اولیه ما تولید ٨٨٠ مگاوات انرژی است، اما به دنبال افزایش آن به ٢٧٠٠ مگاوات هستیم، همچنین از برنامه های ما نیروگاه بادی ٤٠٠ مگاواتی است که نیاز به ١٢٠ هکتار نیروگاه سیکل ترکیبی و ٥٥٠٠ هکتار برای نیروگاه بادی داریم تا شروع به کار شود.

وی افزود: با سرمایه گذاری انجام شده باید نهایت تلاش خود را به کار بست تا مقرون به صرفه و با دقت و تلاش بسیار در کمترین زمان ممکن کار را تحویل دهیم.

۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۴:۰۷
کد خبر: 14611
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری



 

Powered By RADCOM