درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۲
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

گزارش خبرنگار ایران پترو از مراجعه به ساختمان مرکزی وزارت نفت + تصویر نامه به وزیر نفت درباره بابک زنجانی
ایران پترو – فرشید ترکاشوند: از حدود دو سال پیش بدین سو ساختمان مرکزی وزارت نفت را ندیده بودم.حالا که بعد از دو سال روبرویش ایستاده ام دلتنگی سر تا پایم را گرفته.چه ساعتها و دقایق تلخ و شیرینی را که در این ساختمان نچشیده ام.نه که لحظه های تلخ بیشتر بوده غم وجودم را گرفته! همین طور که خاطرات غمبار دارند در ذهنم عبور می کنند و مرثیه می خوانند! می خواهم به ساختمان ورود کنم.می بینم درهای اصلی بسته اند.رشته افکارم پاره می شود.به خودم می گویم مگر این ساختمان مرکزی وزارت نفت نیست و این دَرِ همیشگی اش ! پس چرا بسته است؟ ساختمان نفت را دور می زنم تا بالاخره دستم می اید چی به چی است.ورودی این ساختمان تغییر کرده است.ورودی را پیدا کرده ام.وارد می شوم.نه که طبقه همکف ، همکف همیشگی نیست از این بابت می گویم چه بهتر! خاطرات همکفِ قبلی تداعی نمی شود خلقم تنگ تر نمی شود! چه سه چهار سال پیش در آن همکف در یکی از مراجعاتم به ساختمان مرکزی وزارت نفت از دست ماموران حراست ، کتک خورده بودم! چرا؟ چون دو سال تمام کار و زندگی خودم را ول کرده بودم به دنبال کار و زندگی دیگران بودم!

می خواستم درباره تبدیل وضعیت نیروهای محروم و مظلومِ نفت گزارش تهیه کنم! نمی گذاشتند! من که خسته نشده بودم حراستی های طبقه همکف وزارت نفت خسته شده بودند از دستم ...

" حالا بعد از دو سال دوباره قرار است از دستم خسته شوند ؟ یعنی دوباره قرار است کتک نوش جان کنم؟ چقدر نفوس بد می زنی! "
همین طور دارم با خودم حرف می زنم! تنه به تنه شدن با یکی از ارباب رجوع ها همان و یکه خوردن همان:

"ببخشید اقا معذرت می خوام دیرم شده. عجله داشتم خوردم به شما عذر."

می گویم خواهش می کنم ایرادی ندارد خانم.مشکلی نیست.با اشاره به در خروجیِ همکف ِجدید ، می گویم بفرمایید.

چشم چشم می کنم تا باجه اطلاعات و هماهنگی را پیدا کنم و پیدا می کنم.هنوز هم آقای جباری مشغول پاسخگویی به ارباب رجوع است و سایر همکارانش بدون هیچ تغییری در کنارش هستند به او سلام می کنم.گوشی تلفن را برمی دارم.شماره داخلی دفتر آقای اکبر نعمت الهی مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت را می گیرم.به خانمی که گوشی را بر می دارد می گویم که خبرنگار شبکه خبری نفت و انرژی ایران پترو هستم ، می خواهم آقای وزیر را ببینم یک سوال دارم از ایشان برای دیدار و طرح سوالم می خواهم با اقای نعمت الهی هماهنگ کنم اول:

"همین الان رفتند طبقات بالا جلسه ، فکر نمی کنم تا دو ساعت دیگر بیاید."

می گویم که ایرادی ندارد در طبقه همکف می نشینم هر وقت آمدند لطف کنید به ایشان بگویید که بنده این پایین نشسته ام.

ساعت دوی بعد از ظهر را نشان می دهد دو ساعتی از نشستنم گذشته که بلند می شوم و دوباره تلفن خانم لطفی را می گیرم:

"هنوز از جلسه نیامده."

می گویم : ایرادی ندارد همین پایین نشسته ام هر وقت آمدند خبرم کنید.

ساعت چهار بعد از ظهر را نشان می دهد ، آقای جباری روز کاری اش کم کم دارد تمام می شود و باید برود خانه او که برود حراست ساختمان ، ارباب رجوع را از طبقه همکف به بیرون هدایت می کنند.پس بلند می شوم و دوباره تلفن خانم لطفی را می گیرم.بعد از توضیحاتی که ایشان می دهد شماره داخلی دفتر آقای وزیر را از آقای جباری می گیرم :

" خبرنگار ایران پترو هستم از آقای وزیر سوالی دارم می خواهم اقای وزیر را ببینم و سوالم را بپرسم از 12 ظهر در طبقه همکف هستم.می خواستم برای طرح این پرسش از کانال روابط عمومی اقدام کنم که الان از روابط عمومی گفتند مستقیم با شما تماس بگیرم و هماهنگ کنم.سوالم درباره آقای بابک زنجانی و رشوه ای است که به گفته آقای وزیر به رسانه ها داده است.می خواهم بپرسم کدام رسانه ها از آقای زنجانی رشوه گرفته اند."
بعد از آنکه این توضیحات را می دهم و توضیحات مفصل دیگری هم ضمیمه اش می کنم تا بلکه برای هماهنگی گشایشی حاصل شود ، از ان طرف خط می گوید اینجا دفتر پیگیری وزیر نفت است با دفتر وزیر نفت باید صحبت کنید.
با او خداحافظی می کنم و به آقای جباری می گویم شماره ای که دادید گفتند دفتر پیگیری است که آقای جباری شماره دیگری می دهد ، همه توضیحاتی را که به دفتر پیگیری داده ام دوباره تکرار می کنم و آقای برخورداری که خودش را یکی از مسوولان دفتر وزیر نفت معرفی کرده می گوید که ببینید شما باید با روابط عمومی هماهنگ کنید.

کمی مکدر می شوم و می گویم: ببینید آقای برخورداری من خودم و جد و آبادم خبرنگار "نفت و نیرو" بوده و هستیم می دانم اول باید با روابط عمومی نفت هماهنگ می کردم و بر این اساس هم اول همین کار را کردم. به شما که توضیح دادم و گفتم که روابط عمومی چه گفته الان هم تعجب می کنم.اصلن مگر آقای وزیر در کنگره "نفت و نیرو" نگفتند و تاکید نکردند دَرِ اتاق من باز است و هر کس هر کاری دارد با خودم وارد مذاکره شود؟ ایشان در همین کنگره رسانه ها را متهم کرده اند که از آقای بابک زنجانی پول گرفته اند می خواهم بدانم کدام رسانه ها:

"آقای وزیر همچین حرفی زدند؟ چه کسی گفته؟ من که نشنیدم شما اشتباه می کنید!"

حالا دیگر کمی دلگیر شده ام به خودم می گویم طرف ماهواره زیاد نگاه می کند وقت نکرده بزند رسانه ملی خودمان! افکارم را جمع می کنم به آقای برخورداری می گویم که آقا جان آقای وزیر در رسانه ملی و به همه مردم گفتند رسانه ها پول می گیرند از بابک زنجانی چطور شما می گویید نشنیده اید و ایشان نگفته:

"سوالت را بنویس روی کاغذ بده به دبیرخانه."

می گویم این طوری نمی شود در گردش کاری گیر می کند اگر اجازه بدهید می نویسم روی کاغذ سپس یا من می آیم بالا یا شما کسی را بفرستید بیاید پایین سوال را از بنده بگیرد:

"باشد."

سوال را می نویسم و مکتوبش می کنم.برای هماهنگی دوباره زنگ می زنم به آقای برخورداری:

"آقای ترکاشوند اول متوجه نبودم ما به حمایت و کمک شماها برای مقابله با فشارها نیاز داریم.کاش همان ساعت 12 که آمدید خبر می دادید ناهار در خدمت باشیم.الان کسی را می فرستم پایین نامه را بگیرد."

تعجب می کنم از تغییر لحن اقای برخورداری در مکالمه آخر ، مهربان می زد و دست دوستی می فشرد.به هر حال به حرمت همین لحن گرمش دلگرم شده ام که نامه را می رساند به دست آقای وزیر و امیدوارم که وزیر نفت پاسخم را با ذکر نام از رسانه های رشوه گیرنده ، بدهد.چه اتهام ، اتهام سخت وخشنی است آن هم جلوی چشم همه مردم ایران در رسانه ملی.تا مشخص نشود به گفته وزیر نفت کدام رسانه ها از آقای زنجانی پول گرفته اند ، آرام نمی گیرم.

به هر حال وقتی آقایی به اسم گشنیزی آمد پایین نامه را دادم به دست او تا به دست آقای برخورداری برساند و ایشان نیز برسانند به دست اقای وزیر.متن و تصویر این نامه در پی می آید:

جناب آقای مهندس بیژن نامدار زنگنه
وزیر محترم نفت
با سلام و احترام
بدین وسیله به استحضار می رساند پیرو سخنان جنابعالی در کنگره "نفت و نیرو" مبنی بر اخذ رشوه از آقای بابک زنجانی توسط برخی رسانه ها ، امروز چهارشنبه (29 مهر94) آمدم به ساختمان مرکزی وزارت نفت تا پاسخ سوال خود را از جنابعالی دریافت نمایم:

از آن جا که بدون ذکر نام هیچ رسانه ای چنین اتهامی را وارد ساخته اید لطفا به بنده که یکی از قدیمی ترین خبرنگاران حوزه نفت هستم با ذکر نام بگویید کدام رسانه ها؟ و به چه مبلغی از آقای بابک زنجانی پول (رشوه) گرفته اند؟

در پایان لازم به ذکر است که امروز از ساعت 12 ظهر تا 16:30 در طبقه همکف ساختمان مرکزی وزارت نفت منتظر ماندم تا آقای نعمت الهی مدیرکل روابط عمومی را ببینم و از کانال ایشان برای ملاقات با شما و طرح پرسشم اقدام کنم که سرکار خانم لطفی منشی آقای نعمت الهی راس ساعت 16:30 گفتند آقای نعمت الهی گفته اند از آن جا که سرم شلوغ است و جلسه دارم و نیز از آن جا که سوال بنده مرتبط با شخص وزیر نفت است ، مستقیما با دفتر جنابعالی باید تماس بگیرم که بدین ترتیب بعد از گفت وگو با آقای برخورداری که خود را از مسوولان دفتر جنابعالی معرفی کردند قرار شد سوالم را مکتوب نوشته و به آقای برخورداری تقدیم نمایم تا ایشان این سوال را به استحضار جنابعالی برسانند.
پیشاپیش از پاسخی که می دهید سپاسگزارم.
با احترام مجدد – فرشید ترکاشوند – خبرنگار ایران پترو

بابک زنجانی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اخبار مرتبط(1)
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


اخبارمرتبط (2)/برگزیده از بین 267خبر منتشرشده در ایران پترو درحمایت از وزارت بیژن نامدار زنگنه 

صنعت نفت میدان آزمون و خطا نیست !


 
 
۳۰ مهر ۱۳۹۴ ۲۱:۰۶
کد خبر: 14559
    
برکناری رییس سازمان حراست نفت ۲۷ آبان ۱۳۹۴

علی صبا: همانطور که اطلاع دارید اقای ایزدی دیروز برکنار و اقای اصولی مدیر نفت خزر و رییس سابق حراست نفت در دوره گذشته زنگنه جایگزین ایشان شد روز یکشنبه کذشته سمینار مدیران ارشد سازمان حراست نفت با حضور وزیر نفت وزیر اطلاعات اقای رییسی قوه قضاییهو مسئول قاچاق ارز و کالا و برخی از مدیران ارشد برگزار شد در این جلسه اقای ایزدی بصراحت از اینکه مقابله با فساد و رنت خواری در نفت هزینه دارد را مطرح و نسبت به وضعیت موجود انتقاد نمود این در حالی است که دیروز یعنی چهار یا پنج روز بعد ایشان برکنار شده و اظهار می کنند خودش استعفا نموده این در حالی است که اینظور نبوده و ایشان را بدلیل بیان برخی از مطالب در ان سمینار برکنار نمودند .

 

تعداد نمایش:۱
۱ مورد پیدا شد. صفحه ۱ از ۱.


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM