درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۸
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

شرکت های برق منطقه ای حق دلالی می گیرند! / آقای وزیر مبارک است !
"در زمانی که پیمانکاری به عنوان واسطه بین شرکت برق منطقه ای و ما وجود داشت، بخشی از حقوق ما را برای خود برمیداشت؛ نکته جالب اینجاست که وقتی ما تبدیل به قرارداد مدت معین شدیم، میزان حقوقمان افزایش نیافت و اکنون خود شرکت های برق منطقه ای میزانی که پیمانکار از حقوق ما کسر می کرد را برای خود برمیدارند؛ در حالی که این حقوق حق ماست و شرکتی که خود کارفرماست، چطور حق واسطه گری برای خود برمی دارد؟"

ایران پترو - با وجود دو مرتبه در دستور کار قرار گرفتن مشکلات اپراتورهای پست های برق در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، هنوز هیچ تغییری در مشکلات موجود این قشر از جامعه به وجود نیامده است.

به گزارش ایران پترو به نقل از تسنیم، عصر روز دوازدهم مهرماه بود که مشکلات اپراتورهای برق در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس طرح شد. سال گذشته نیز مشکلات اپراتورهای پست های برق وزارت نیرو در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شده بود؛ اما انگار این دو جلسه بهارستان نشینان نتوانست گره از مشکلات اپراتورهای برق باز کند. از اینرو پای حرف چند تن از اپراتورهای برق نشستیم.

یکی از اپراتورهای بهره بردار پست های انتقال برق در این خصوص گفت: در دولت گذشته ما که نیروی پیمانی محسوب می شدیم و همواره با امضای قرارداد با یک پیمانکار به صورت واسطه کار می کردیم، به صورت قرارداد مدت معین درآمدیم تا بر اساس سیاست های دولت وقت، واسطه ها از چرخه کار حذف شوند.

وی افزود: در زمانی که پیمانکاری به عنوان واسطه بین شرکت برق منطقه ای و ما وجود داشت، بخشی از حقوق ما را برای خود برمیداشت؛ نکته جالب اینجاست که وقتی ما تبدیل به قرارداد مدت معین شدیم، میزان حقوقمان افزایش نیافت و اکنون خود شرکت های برق منطقه ای میزانی که پیمانکار از حقوق ما کسر می کرد را برای خود برمیدارند؛ در حالی که این حقوق حق ماست و شرکتی که خود کارفرماست، چطور حق واسطه گری برای خود برمی دارد؟

وی ادامه داد: یعنی هیچ تغییری با حذف واسطه گران در حقوق ما به وجود نیامده و در حال حاضر بین همکارانمان که به صورت رسمی در شرکت برق منطقه ای مشغول به کارند و ما که همان کار را با شکل و زمان یکسان انجام می دهیم در میزان حقوق تفاوت های بسیار فاحشی وجود دارد و همچنین آنها از مزایا برخوردارند و ما مزایا نیز نداریم.

یکی دیگر از اپراتورهای برق در این زمینه با اشاره به سابقه 8 ساله خود در اینکار گفت: با وجود اینکه 8 سال به طور مستمر سابقه دارم، هنوز هر سال قرارداد جدید با ما امضا می شود، و هیچ اطمینانی از امضای قرارداد در سال بعد نداریم.

وی افزود: گله این عدم امنیت شغلی را باید به چه کسانی و یا چه نهادی بکنیم؛ وزارت نیرو نیز گوشش به حرفهای ما بدهکار نیست.

اپراتور دیگری که در بخش بهره برداری شرکت های برق منطقه ای کار می کند، در این خصوص اذعان داشت: قرادادهای مدت معین کار را برای هر سال تا ماه نهم یا دهم سال هم به ما نمی دهند و اگر مشکلی برای ما به وجود آید و یا شکایتی داشته باشیم به منزله این است که ما اصلا قراردادی نداشته ایم چرا که نسخه ای از آن را به ما نمی دهند.

وی افزود:‌ فاصله حقوق ما اپراتورهایی که به صورت قرارداد مدت معین مشغول به کاریم با کسانی که به صورت رسمی کار می کنند، خیلی زیاد است به گونه ای که ما معمولا یک سوم کارمندان رسمی حقوق می گیریم در حالی که هر دو یک کار را انجام می دهیم.

اپراتور دیگری معتقد است: وزارت نیرو در این زمینه بی عدالتی کرده و اگر نمی تواند بنا به قوانین موجود نیروهای قراردادی را به صورت رسمی استخدام کند، حداقل حقوق و مزایایی برابر با دیگر نیروهای رسمی شاغل در همین پست به ما بدهند.

۲۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۷
کد خبر: 14521
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM