درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۸ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Fri, November 16, 2018 | جمعه، ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۳۷
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
ایران پترو: اینجا ایران است تولیدات ایرانی "لولو" است
سخنان تکان دهنده مدیرعامل شرکت آب معدنی دماوند در نشست خبری

سلام به خبرنگاران گرامی و حاضرین در جلسه

سپاسگزارم که دعوت ما را پذیرفتید و به این جلسه آمده‌اید تا بتوانیم شفاف مثل آب داستان اخیر را با هم مرور کنیم. نام من میشل راسکائو است و دو سال است که مدیر عامل شرکت آب‌های معدنی دماوند هستم. بیشتر از 20 سال در یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های جهانی صنایع غذایی ، در کشورها و قاره های مختلف کار کرده‌ام. به تجربه من این موضوع بسیار منحصر به فردی است که شرکتی با سابقه‌ای 40 ساله و بدون هیچ زمینه قبلی و یا اسناد کتبی جهت اثبات تخلف، بدین صورت پیش چشم مردم تخریب می‌شود؛ این چیزی است که ما درک نمی‌کنیم. به هر حال سیاست ما در تمام کشورها همیشه احترام به مقامات و مردم است و اینکه شفاف باشیم و بر اساس مدارک عمل کنیم نه شایعات و نظریه پردازی. ما باور داریم در طول این بررسی‌ها دو طرف می بایست تا قبل از رسیدن به نتیجه‌ای که بر اساس مدارک گرفته شده است، از ایجاد هرگونه تنش و نگرانی برای جامعه دوری کنند. به همین دلیل در تمام این مدت ما سکوت کردیم و با مقامات مربوطه همکاری کردیم تا آنها اسناد و مدارک مستدل و متین و متقن برای اعلام نتیجه‌ی نهایی بدست آورند. ولی با وجود همکاری کامل این شرکت با مقامات مربوطه برای تکمیل بررسی‌ها و رفع ابهامات، اخبار ضد و نقیضی پیرامون این موضوع در رسانه‌های مختلف مطرح ‌شد که نه تنها موجب خدشه‌دار شدن اعتبار یک برند ایرانی 40 ساله شد بلکه به صنعت آب‌های بسته بندی نیز صدمه زد. بسیار واضح است که شرکت دماوند همیشه خود را متعهد دانسته و می‌داند تا محصولاتی کاملاً مطابق با تمام قوانین جاری تولید کند. حالا با توجه به اتمام بررسی ها و برگشت فعالیت کارخانه به حالت عادی، زمان آن فرا رسیده است تا به شفافیت آب مواردی را به استحضار همگان برسانیم:

نخستین مورد، آب آشامیدنی دماوند همیشه عاری از هرگونه آلودگی بوده و خواهد بود

به منظور همراهی با مقامات در بررسی‌ها و تأکید بر سلامت محصولات برای مصرف، دماوند چندین آزمایش به صورت مستقل انجام داد. در تمام این آزمایشات هیچگونه آلودگی میکروبی در محصولات دماوند یافت نشد. مدارک مستدلی هم به مقامات داده شد که بعضی از آنها به صورت عمومی پخش شده‌اند و همگی ثابت می‌کنند محصولات آب آشامیدنی دماوند به هیچ عنوان آلودگی میکروبی از جمله سودوموناس ندارد. به عنوان بخشی از پروسه تولید، شرکت دماوند به کمک آزمایشگاه‌های مستقل و مورد تأیید داخلی و البته آزمایشگاه معتبر "اروپائی" در فرانسه، ‌روزانه و به طور مستمر حدود 50 آزمایش کیفی و بهداشتی به‌ر‌وی محصولات تولید شده خود انجام می‌دهد. علاوه بر این وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد ایران، جهت تمدید مجوز کیفیت و سلامت محصولات تولید شده را به طور مرتب مورد آزمایش قرار می دهند و بدیهی است تنها محصولات تایید شده و عاری از هرگونه آلودگی، اجازه ورود به چرخه فروش را خواهند داشت. تمام نتایج آزمایش‌هایی که موجود هستند به شما ارائه خواهند شد که ثابت ‌کنند محصولات دماوند سالم و عاری از هر گونه آلودگی هستند. بر اساس این مدارک، به شما این اطمینان داده می‌شود که کلیه محصولات از نظر تمام قوانین و ضوابط سختگیرانه سلامت و ایمنی نمره قبولی گرفته اند و برای مصرف سالم هستند.

مورد دوم، شرکت دماوند همیشه مصرف کننده شفاف و صادق بوده است و به وضوح اعلام کرده دماوند آب آشامیدنی تولید می کند.

حدود 2 سال پیش، شرکت دماوند با هزینه‌ای بسیار سنگین پیشرفته‌ترین سیستم میکروفیلتراسیون را به خط تولید کارخانه‌اش اضافه کرد و از همان مقطع در تولیدات خود، آب آشامیدنی را جایگزین آب معدنی کرده است. به محض آنکه به چرخه تولید سیستم فیلتراسیون اضافه می‌شود، محصول به صورت خودکار به آب آشامیدنی تغییر پیدا می‌کند و ما دیگر نمی‌توانیم آن را آب معدنی بدانیم. دلیل این کار بسیار ساده است: پس از مطالعه نظرات مصرف‌کنندگان، متوجه شدیم مصرف‌کنندگان آب سبک‌تر را ترجیح می‌دهند، بنابراین استفاده از سیستم میکروفیلتراسیون پیشرفته این امکان را به ما می‌داد تا املاح معدنی را به میزان دلخواه مصرف‎کنندگان کاهش دهیم. نکته‌ بسیار مهم این است که دماوند طی یک کمپین فراگیر، در تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد، و کنفرانس خبری این تغییر را به اطلاع همگان رساند. به علاوه به منظور اطلاع رسانی بیشتر، روی برچسب‌های محصول واژه میکروفیلتراسیون پیشرفته نوشته شده و حتی کلمه "جدید" هم برای جلوگیری از هرگونه سؤتفاهمی بر روی برچسب‌ها درج شد. گرچه حتم دارم بسیاری از شما حاضرین در جلسه، این کمپین را به خاطر دارید و تمام این مدارک هم به شما ارائه خواهد شد، اما به هر حال روی برچسب کلیه محصولات موجود در بازار این موارد نوشته شده است و شما به راحتی می‌توانید درستی این این ادعا را دریابید که این موضوع برای همه روشن است. تمام این توضیحات و مدارک ثابت می‌کنند، این ادعا که دماوند با مصرف‌کنندگانش صادق نبوده و در ارائه‌ محصولاتش تقلب کرده هم، ادعای نادرست و غیر منصفانه‌ای است که اعتبار یک برند متعهد و 40 ساله‌ی ایرانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. لازم است در خصوص خبرهای اخیر مبنی بر لغو پروانه‌ آب معدنی شرکت دماوند هم موردی را روشن کنم: از آنجا که شرکت دماوند تولیدات خود را از آب معدنی به آب آشامیدنی تغییر داده است، و دیگر آب معدنی طبیعی تولید نمی‌کند، از این رو شرکت دماوند خودخواسته چند ماه است که نسبت به تمدید این پروانه اقدام نکرده است و بار دیگر تأکید می‌کنم مجوز شرکت دماوند برای تولید آب آشامیدنی به قوت خود باقی و معتبر است.

مورد سوم، شرکت دماوند با سازمان غذا و دارو همکاری کرده است و در طول بررسی هرگز تولید نداشته است.

ابتدا لازم است بدانید تا به امروز شرکت دماوند هیچ‌گونه گزارش رسمی در خصوص مشکل کیفیت محصولات دریافت نکرده و هرگز از طرف مسئولان ذیربط به طور رسمی و کتبی، دستوری دریافت نکرده است. در مورد ادامه‌ی روند تولید محصول پس از دریافت حکم توقف در تولید، شرکت دماوند این ادعا را کاملاً رد می‌کند و داوطلبانه و به منظور همکاری با مقامات محترم و به عنوان مدرک پیشنهاد یازبینی بیش از 6000 ساعت فیلم پیوسته و 24 ساعته 32 دوربین که در محل کارخانه‌ی دماوند نصب شده‌اند را به ایشان ارائه کرد. تأکید می‌کنم که تمام این فیلم‌ها بدون هیچ ویرایشی برای ارائه آماده هستند و کسانی که تمایل به دریافت فیلمها دارند، لطفاً با ما تماس گرفته و Hard disk با ظرفیت بسیار بالا برای ما ارسال کنند تا ما با کمال میل فایل‌ها را در اختیارشان قرار دهیم. اما در مورد توزیع محصولات، ما می‌پذیریم که از دستور شفاهی معاونت محترم غذا و داروی وزارت بهداشت برداشت درستی نداشته‌ایم، اما لازم است تأکید کنم شرکت دماوند تنها محصولاتی که پیش از دستور شفاهی معاونت محترم غذا و دارو، در برنامه‌های عرضه قرار داشته‌اند را توزیع کرده‌است و ضروری است تأکید شود که تمامی آن محصولات، مطابق مستندات موجود در شرکت، مورد تأیید سازمان غذا و دارو و اداره استاندارد ایران بوده‌اند. با این وجود شرکت دماوند بابت تعبیر نادرستی که از دستور شفاهی آن معاونت محترم پیرامون عرضه محصولاتش داشته، از مدیران ارجمند این نهاد عذرخواهی می‌کند. همان‌گونه که متوجه شدید من امروز با اتکا به مدارک و مستندات و از حقایق با شما صحبت کردم. اتفاقات این چند روز اخیر، می‌تواند برای هر برندی ضربه‌ی هولناکی باشد و اعتبار و وجهه‌ی اجتماعیش را خدشه دار کند؛ اما دوست دارم به شما یادآوری کنم، دماوند یک برند ایرانی خوشنام است که صنعت آب‌های بسته‌بندی را در ایران بهبود بخشیده و رابطه‌ای متعهدانه، مسؤلانه و 40 ساله با ایرانیان دارد. دماوند تمام این سال‌ها رابطه‌ی خود را با جامعه به ورای کسب و کار و تجارت ارتقا داده است و به عنوان یک برند، و بر اساس مسؤلیت‌های اجتماعی خود، توجه جدی به سلامت و تغذیه جامعه داشته است. حمایت‌های دائمی ما از انجمن بیماران کلیوی، ایستگاه‌های شادابی، مسابقات دوی شادابی، سمینار نقش آب در سلامت و تغذیه در دانشگاه شهید بهشتی و تحقیق در مورد میزان مصرف مایعات در شهروندان ایرانی همه‌ مبیین تعهد و توجه برند دماوند به سلامت مردم ایران در طول سالها بوده است. شایان ذکر است شرکت دماوند که شما می‌دانید سال‌هاست با سرمایه‌گذاری قابل توجه یک شرکت معتبر خارجی توسعه یافته است، در تمام دوران سخت و ناخوشایند تحریم‌های غیرمنصفانه، کنار کارمندان، مصرف‌کنندگانش و جامعه، وفادار و صادق ایستاد و سرمایه‌اش را از کشور خارج نکرد تا الگو و نمونه‌ موفقی باشد برای دیگر شرکت‌های خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در ایران را دارند. در پایان از صمیم قلب و خالصانه از تمام کارمندان، مصرف کنندگان و مشتریان وفادار، و تمام ارگانهایی که ما را در زمان دشواری حمایت کردند و هرگز در کیفیت محصولات شرکت دماوند تردید نکردند، تشکر می‌کنم.

۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۲۳:۰۴
کد خبر: 14514
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM