درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۹
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
از استعفای صوری تا فعالیت های غیرقانونی برای فرستادن نیرو به قوه قانونگذاری
تحرکات مافیایی در وزارت نفت تمامی ندارد
ایران پترو – خبرنگار ایران پترو با اشاره به اینکه وزارت نفت جایگاه رفیع کمیسیون انرژی مجلس را به بازی گرفته و به شدت زیر سوال برده است ، گزارش داد: رییس اسبق کمیسیون انرژی مجلس(کاتوزیان) هم اکنون به عنوان یکی از معاونان وزیر نفت مشغول به کار است و یکی دیگر از معاونان اسبق وزیر نفت(مروی) به عنوان رییس فعلی کمیسیون انرژی مجلس در حال فعالیت است.به گزارش خبرنگار شبکه خبری نفت و انرژی ایران پترو، عماد حسینی ، مخبر اسبق کمیسیون انرژی مجلس نیز در حال حاضر یکی از مدیران بلندپایه وزارت نفت است که برای شرکت در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی ظاهرن از سمت خود استعفا داده است.وی با روابط رانتی توانسته است سمت ریاست مهم‌ترین پژوهشکده‌ موسسه مطالعات بین المللی انرژی وابسته به وزارت نفت را از آن خود کند.این مدیر نفتی که مدرک کارشناسی ارشد دارد معلوم نیست بر چه اساس و ضوابطی به رغم نداشتن مدرک دکترا برای احراز پست ریاست، بر مسند این پژوهشکده تکیه زده است.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان با مدرک دکترا در همان پژوهشکده با سال ها سابقه مشغول به کار هستند. اما این تمام ماجرا نیست ‌زیرا شنیده‌ها حاکی از آن است که به رغم الزام قانونی به استعفای سمت دولتی برای نامزدی مجلس شورای اسلامی وی همچنان در کنار سمت سفارشی گمارده شده فعلی از سوی مسئولان وزارت نفت همچنان امورات سمت قبلی خود را نیز انجام می‌دهد.

نامبرده به توصیه مقامات بلند پایه وزارت نفت موفق به اخذ بورسیه دکترا با کمک هزینه ... میلیون تومانی حق مطالعات در یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور شده است.

البته معلوم نیست هر فرد متعهد در حوزه‌های تخصصی و به خصوص در رأس یک پژوهشکده قادر به برداشتن چند هندوانه همزمان است ولی سؤال اساسی در باره ایشان این است که چند نفر در مجموعه وزارت نفت قادرند چنین امتیازاتی کسب کنند؟!

یادآور می شود ، این فرد تاکنون دو دوره نیز نماینده مجلس بوده و این سؤال را نیز در ذهن‌ها متبادر می‌کند که جبران این همه لطف یا رانت در صورت موفقیت به کسب کرسی مجلس چیست؟

۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۱۲
کد خبر: 14340
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM