درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۰۵
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
ایران پترو منتشر کرد: تقاضای تحصیل کرده ها از وزیر پیشنهادی نفت
تحصیل کرده های نفتی: وزارت نفت برای ما ارزش قائل نیست
ایران پترو - باتوجه به اینکه در چند سال اخیر روند مهاجرت متخصصین نفتی به شرکت های نفتی خارجی ( که بعضا رقیب ما در میادین مشترک هستند) شدت پیدا کرده و از جمله این افراد کسانی با مدرک کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت می باشند در چنین شرایطی حداقل انتظار از وزارت نفت این بوده که زمینه را برای جذب این افراد تحصیلکرده اماده میکرد و در اولویت استخدام قرار میگرفتند ولی متاسفانه وزارت نفت نه تنها هیچ اقدام عملی انجام نداده است بلکه تا حدی این ذهنیت پیش می اید که مسولین فعلی وزارت نفت اساسا هیچ اعتقادی به جذب تحصیلکر ده های نفتی مخصوصا با مدرک کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت ندارند و شاهد این مدعا ظرفیت های اعلام شده در ازمون استخدامی اخیر بود که کاملا مشخص کرد وزارت نفت به شدت با جذب متخصصین نفتی با تحصیلات تکمیلی مشکل دارد

بطوری که کسانی با مدرک کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی نفت فقط مجاز به شرکت در دو گروه شغلی مهندسی حفاری و مهندسی مخزن می باشند که ظرفیت هر کدام از این گرو های شغلی به شرح ذیل اشاره میگردد که مشخص میکند نگاه مسولین فعلی وزارت نفت در عمل به جذب تحصیلکرده ها به ویژه با تحصیلات تمکیلی مهندسی نفت به چه صورت می باشد.

کل ظرفیت در نظر گرفته شده در گروه شغلی مهندسی حفاری برای مهندسین نفت با همه گرایش ها برای سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در مجموع فقط 11 نفر (بطور متوسط برای هر مقطع کمتر از 4 نفر) و هم چنین کل ظرفیت در نظر گرفته شده در گروه شغلی مهندسی مخزن برای مهندسین نفت (بدون توجه به گرایش ) در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا فقط 11 نفر ( هر مقطع کمتر از 4 نفر) می باشد این در حالی است که کشور ما داری بالاترین ذخایر هیدروکربنی در جهان می باشد وامروزه تولید صیانتی از مخازن یکی از مقوله های مهم می باشد که اهمیت آن در شرایط رقابتی کنونی دو چندان می شود که این مهم با استفاده از متخصصین مخزن مخصوصا با تحصیلات تکمیلی میسر میگردد.

 

ایا ازمون استخدامی اخیر میتواند منطقی باشد در حالی که برای نمونه در گروه شغلی عمملیات حفاری رشته های برق و مکانیک میتوانند شرکت کنند اما کسانی با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر مهندسی نفت از جمله خود مهندسی حفاری مجاز به شرکت کردن در آن گروه شغلی نیستد؟؟یا مثلا در گروه شغلی عملیات بهره برداری نفت رشنه های شیمی و مکانیک مجاز به شرکت در ان هستند و لی کسانی با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر مهندسی نفت از جمله خود مهندسی بهره برداری و مخزن مجاز به شرکت کردن در آن نیستند یک ازمون منطقی هست؟؟ ایا ازمونی که اشکالات بسیار زیاد و جدی دارد( که در اینجا مجال پرداختن به همه انها نیست) میتواند ملاک درستی برای جذب نیرو باشد.

 

ایا کسانیکه که برای جذب نیرو برنامه ریزی میکنند کوچکترین شتاختی از صنعت نفت دارند ؟؟ با کمال تاسف همین چند نمونه که بطور مختصر بیان شد بسیار روشن میکند که بدنه کارشناسی صنعت نفت در زمینه جذب نیرو تا چه حد ضعیف و غیر تخصصی می باشد.

 

ایا این خیانت به کشور و صنعت نفت نیست که کسانیکه با هزینه های این مملکت صاحب تحصیلات تکمیلی مهندسی نفت شده اند در اثر عدم برنامه ریزی صحیح و نگاه غیر استراتژیک و غیر تخصصی مسئولین فعلی وزارت نفت در بکار گیری انها جذب شرکت های خارجی شوند؟؟

 

ایا این اقدام غیر منطقی و تاسف بار و زیان بار وزارت نفت در عدم جذب این افراد همسو با تحریم های ظالمانه خارجی که به منظور تضعیف و ضربه به صنعت نفت اعمال شده اند نیست؟؟ که این موضوع اثری به مراتب مخرب تر و طولانی تر از تحریم های ظالمانه علیه کشور ما دارد.

 

لذا ما جمعی از تحصیلکرده های مهندسی نفت با تحصیلات تکمیلی از جناب اقای مهندس زنگنه وزیر پیشنهادی نفت تقاضا داریم در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم با توجه به تاکید ایشان بر جذب متخصصین نفتی در بدنه صنعت نفت جلوی این رویه های غیر منطقی و غیر کارشناسی و متخصص ستیزو تاسف بار فعلی را گرفته و راه را برای جذب تحصیلکرده ها مخصوصا با تحصیلات تکمیلی مهندسی نفت هموار کنند و در ظرفیت های اعلام شده برای جذب مهندسین نفت با تحصیلات تکمیلی در ازمون استخدامی اخیر تجدید نظر اساسی صورت گیرد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۵:۲۰
کد خبر: 13520
    
بورسیه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲

حرف دل ما رو زدی

یکی از شرکت کنندگان آزمون ۲۰ مرداد ۱۳۹۲

ای ول - احسنت به امید نتیجه

تعداد نمایش:۱
۲ مورد پیدا شد. صفحه ۱ از ۱.


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM