درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۰
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

پیام نوروزی وزیر اقتصاد

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال ، حول حالنا الا احسن الحال

ای دگرگون کننده دلها و دیده ها، ای تدبیرکننده روز و شب ، ای گرداننده سال ها ، دل ها و حال ها ، حال ما را به بهترین حال ها تبدیل فرما

حلول سال نو و بهار پرطراوت،نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد. بهار، نماد و جلوه گاه اراده الهی در باز آفرینش طبیعت و نوروز، طلیعه این دگرگونی شگرف است.

سال جهاد اقتصادی را در حالی پشت سر می گذاریم که با عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران، ی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی تحت زعامت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با سربلندی و افتخار سپری شد.

در این سال علیرغم ادامه بحران مالی و از هم گسیختگی اقتصاد در کشور های غربی و جهان و افزایش تحریم ها توسط دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، بحمدالله شاهد بهبود شاخص های اقتصادی کشور بودیم.

در این سال فاز اول اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها ، به عنوان یکی از بخش های هفت گانه طرح تحول اقتصادی که برگ زرینی در تاریخ اقتصادی ایران عزیز است با همراهی مردم شریف با موفقیت اجرا شد و تحول در نظام های بانکی، مالیاتی ، گمرک ، ارزش گذاری پول ملی و... پیشرفت قابل توجه ای داشت. اقتصاد در حوزه شاخص های بازار بورس و اوراق بهادار ، حجم سرمایه گذاری های خارجی، مالیات، حجم صادرات غیر نفتی، خصوصی سازی ، پرداخت اعتبارات جاری و عمرانی و نظارت مالی ، حسابرسی ، جمع آوری و فروش اموال تملیکی و ارائه خدمات گمرکی، بیمه و بانکی به مردم عزیز روند رو به رشدی را تجربه نمود.

بی گمان همکاران محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی در اقصی نقاط کشور در تحصیل این دستاورد ها سهم بسزایی داشته اند. اینجانب بر خود لازم می دانم از یکایک همکارانم تقدیر و تشکر کنم.

اما در سال 1391 وظایف مهم و سنگین تری بر عهده داریم، شکوفایی اقتصادی ایران در گرو به ثمر رسیدن برنامه های اصلاح ساختار اقتصادی است که توسط دولت های نهم و دهم اجرایی شده است . در این سال تکمیل طرح تحول اقتصادی در کنار تحقق برنامه های اعلام شده وزارت امور اقتصادی و دارایی درزمان شروع به کار دولت دهم و بر اساس سند چشم انداز توسعه در افق 1404 و برنامه 5 ساله پنجم مورد انتظار است.

فرصت را مغتنم شمرده عید نوروز را به ملت شریف ایران ، همکاران و خانواده گرامیشان تبریک گفته و امیدوارم به فضل الهی همگی در پیمودن راه خدمت به میهن اسلامی مصمم تر و در ادای تکلیف و دین خود به کشور ، شهیدان گرانقدر و امام شهداء سرافراز باشیم. ان شاءالله

 

۲ فروردین ۱۳۹۱ ۲۳:۱۳
کد خبر: 12836
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM