درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۵ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Tue, November 13, 2018 | سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۱
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد:
افزایش یارانه نقدی در مرحله دوم قانون هدفمندی
ایران پترو - وزیر امور اقتصادی و دارایی با درخواست از تولیدکنندگان برای یاری در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها ، سه تعهد دولت برای پشتیبانی و حمایت از آنها را اعلام کرد.

'‌سیدشمس الدین حسینی '‌روز یکشنبه در همایش 'گام دوم هدفمندی یارانه ها' ، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ، ‌کمک به تامین مالی، کاهش هزینه های مالی در کسب یارانه سود ،‌اصلاح نظام مالیاتی و اجرای قیمت گذاری تبعیضی را از جمله تعهدات دولت به صنعت همزمان با اجرای مرحله دوم این قانون اعلام کرد.

وی با بیان اینکه می دانیم هنوز مشکلات حل نشده است ، افزود‌: اما تمام تلاش خود را برای انجام تعهد تخصیص ارز با قیمت یک هزار و 226 تومان انجام خواهیم داد .

وزیر امور اقتصادی و دارایی درعین حال از تولیدکنندگان خواست تا شفافیت در قیمت کالاها را با توجه به اینکه دولت ارز واردات رسمی را با نرخ مصوب در اختیار قرار می دهد ،‌در نظر داشته باشند.

حسینی همچنین گفت که از زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها میزان تورم براساس پیش بینی های صورت گرفته 10.1 درصد برای 350 سبد کالایی بوده که این رقم در آبان ماه به 19.8 درصد رسیده است.

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان این جمله که هیچ وزیری در هیات دولت نگفته که با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ،‌اثر این قانون بر تورم صفر می شود ، افزود: اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با هدف اصلاح الگوی مصرف ،‌کاهش قاچاق و ‌بهبود توزیع درآمد صورت گرفته است.

به گفته ی وی جلوگیری از رشد شتابان مصرف انر‍‍ژی یکی از آثار هدفمندی یارانه ها است ، به نحوی که با کاهش 10 درصدی مصرف مواجه شدیم و میزان صرفه جویی در مدت 11 ماه به 15 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی می گوید که پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها میزان مصرف انرژی استان های مرزی تا 50 درصد کاهش یافت .

حسینی عنوان کرد که در صورت ادامه رویه پیشین مصرف انرژی و هدفمند نشدن آن ازسوی دولت در سال 1389 ، کشور تا 10 سال دیگر به واردکننده حامل های انرژی تبدیل می شد.

به گفته ی وی اجرای قانون هدفمندی و پرداخت یارانه های نقدی باعث شده تا 40 درصد وضعیت درآمد قشر ضعیف جامعه بهتر شود .

وی نرخ رشد اقتصاد بانک مرکزی برای سال 1389 را بدون نفت، 6.1 درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ با احتساب نفت 5.8 درصد بوده است .

به گفته ی وی بخش های کشاورزی با 8.8 ،‌صنعت و معدن 9.3 ،‌نفت 1.9 و خدمات چهار درصد رشد مواجه بوده اند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که مرکز آمار ایران مجموع نرخ رشد اقتصادی کشور را برای سال گذشته ،‌7.3 درصد اعلام کرده است .

حسینی در پایان در پاسخ به مخالفان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها که وی از آنها به عنوان افرادی نام برد که کار سیاسی می کنند و به اقتصاد توجهی ندارند ، گفت :‌در دوره اول 75 درصد پرداخت ها از طریق تنخواه بود اما هم اکنون این رقم به 14 درصد کاهش یافته است .

یارانه خانوارها در مرحله دوم قانون هدفمندی افزایش می یابد

سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش یارانه خانوارها در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: این میزان به نسبت افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود.
سید شمس الدین حسینی در حاشیه همایش گام دوم هدفمندی یارانه ها در جمع خبرنگاران گفت: تمامی اقدامات برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی آماده است و رییس جمهوری در حال گفت وگو و سنجش ابعاد مختلف اجرای قانون است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد : پیش از هر گونه اصلاح قیمت ها متناسب با آن پرداخت ها به مردم نیز صورت می گیرد؛ یارانه به حسابها واریز می شود و برداشت آن موکول به اعلام اجرای قانون خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه ها بر این موضوع که هزینه ها باید برای مردم جبران شود تاکید می کند.

حسینی در عین حال گفت: اجرای گام دوم هدفمندی در دو فاز است ؛ نخست آنکه برای خانوارها در خصوص واریز یارانه در حساب آنها این اطمینان خاطر به وجود آید واحتمال دارد پرداخت ها پیش از پایان سال صورت گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اصلاح قیمت بطور حتم با فاصله صورت خواهد گرفت و در واقع زمانی که فاز اول اعلام شد، پول به حساب بانکی واریز شده است.

وی در باره موضوع خود انصرافی برخی خانوارها از دریافت یارانه نقدی گفت: تا آنجا که من مطلع هستم سازمان هدفمندی یک ماه پیش اطلاعات خود را ارسال کرده است و رییس جمهوری نیز حدود سه هفته پیش جلسه ای را با حضور استاندارها و فرمانداران برگزار کرده است.

حسینی ادامه داد : شناسایی خانوارها در حال تکمیل شدن است اما حذف برخی خانوارها از دریافت یارانه داوطلبانه بوده و اجباری نیست.

وی افزود: بر اساس اطلاعات هدفمندی هم اکنون خانوارهایی هستند که بدون دغدغه خاطر می توانند از دریافت یارانه نقدی چشم پوشی کنند ؛ تعداد و جزییات اطلاعات آنها در سازمان هدفمندی یارانه ها است.

۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۹
کد خبر: 12636
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM