درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۲ ربيع الثاني ۱۴۴۰ | Mon, December 10, 2018 | دوشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۶:۱۴
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

شرکت نفتی آمریکایی 255 میلیون دلار از ونزوئلا غرامت گرفت
ایران پترو - شرکت ملی نفت ونزوئلا پس از حکم یک دادگاه بین المللی برای جبران خسارت ناشی از طرح ملی سازی پروژه های نفتی، 255 میلیون دلار به اکسون موبیل می پردازد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه خبری داوجونز، شرکت ملی نفت ونزوئلا (پی دی وی اس ای) روز دوشنبه (12 دی) اعلام کرد: این شرکت پس از گذشت 60 روز از حکم یک دادگاه سازمان اتاق بازرگانی بین المللی (آی سی سی) برای پرداخت غرامت مربوط به طرح ملی سازی پروژه های نفتی، 255 میلیون دلار به شرکت آمریکایی اکسون موبیل می پردازد.
بر اساس حکم این دادگاه بین المللی دولت ونزوئلا ملزم به پرداخت حدود 908 میلیون دلار بابت غرامت مربوط به طرح ملی سازی پروژه های نفتی به وسیله دولت چاوز در سال 2007 شده است.

پی دی وی اس ای در بیانیه ای اعلام کرد: این شرکت رقم تعیین شده در حکم دادگاه را از یکی از بدهی های شرکت اکسون موبیل برای تامین مالی پروژه «سرو نگرو» کسر می کند.

همچنین شرکت پی دی وی اس ای 300 میلیون دلاری را که شرکت اکسون موبیل در حساب این شرکت ونزوئلایی در بانک نیویورک مسدود کرده است، کسر می کند.

همچنان دو شرکت اکسون و پی دی وی اس ای پیش از تصمیم مرکز بین المللی حل و فصل اختلاف ها در سرمایه گذارهای بانک جهانی (آی سی ای آی دی) منتظر تصمیم جداگانه شعبه محلی شرکت اکسون با عنوان «موبیل سرو نگرو» هستند.

حکم این دادگاه بین المللی هم اکنون پس از گذشت چهار سال از زمان خروج شرکت آمریکایی اکسون موبیل از ونزوئلا به دلیل طرح ملی سازی صنعت نفت ونزوئلا و واگذاری 60 درصد تمام پروژه های نفتی ونزوئلا به شرکت پی دی وی اس ای در مشارکت با شرکت های بین المللی، صادر شده است.

شرکت اکسون موبیل بارها خواستار دریافت هفت میلیارد دلار به عنوان جبران خسارت وارده بر این شرکت از دولت ونزوئلا بوده است، در حالی که اوایل این شرکت آمریکایی مدعی دریافت 12 میلیارد دلار غرامت شده بود.

شرکت اکسون موبیل اعلام کرده است: این شرکت 750 میلیون دلار در تاسیسات پروژه سرو نگرو سرمایه گذاری کرده است.

۱۷ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۴۴
کد خبر: 12527
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM