درباره ما|تماس با ما|نقشه سایت|پیوند|
English
۶ ربيع الاول ۱۴۴۰ | Wed, November 14, 2018 | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۳۴
 
نسخه چاپی ارسال به دوستان

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ در جمع مدیران سایت های خبری
ایران پترو – معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در جمع مدیران سایت های خبری حاضر شد و گفت: در عصر حاضر فتنه‌ای بزرگ‌تر از فتنه‌ی رسانه‌های نظام سلطه نداریم.

 محمدجعفر محمدزاده در این نشست که با عنوان اخلاق در فضای مجازی برگزار شد در ادامه سلسله همایش‌های روزنامه‌های سایبر و رسانه‌های اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: این رسانه‌های فتنه انداز، حمله به افغانستان و عراق را برای نظام سلطه، حق جلوه می‌دهند و اجازه نمی‌دهند مردم سوال خود را در این باره مطرح کنند.

وی افزود: وظیفه‌ی رسانه، نشان ‌دادن مسیر درست است و اگر اهالی رسانه‌ خودشان در شناخت مسیر درست مشکل داشته باشند، آیا رهنمون ‌شدن به حقیقت در جهان پذیرفته خواهد بود؟

محمدزاده با اشاره به صحبت‌های شهید مطهری افزود: تا زمانی که آزادی معنوی میسر نشود، آزادی بیان نیز میسر نمی‌شود و این در حالی است که در طول تاریخ ظالمان خود را عادل معرفی کرده‌اند اما تا وقتی که عدالت برای افراد نهادینه نشود، عدالت و توسعه در بیرون میسر نخواهد بود.

او عنوان کرد: آزادی باید از بیرون اتفاق بیفتد و تا وقتی خودمان را اصلاح نکنیم، نمی‌توانیم آزادی ‌بیان در مسیر حق را محقق کنیم.

وی افزود: برای این‌که بتوانیم بیرون را اصلاح کنیم، باید از ابتدا از درون این کار را شروع کنیم بر این اساس اصحاب رسانه مهم‌ترین و موثر‌ترین افرادی هستند که می‌توانند راه درست را برای مردم مشخص کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدزاده در پایان با اشاره به نحوه‌ی اطلاع‌رسانی در قرآن کریم گفت: ما امروز به عنوان رسانه‌های اسلامی که به مدد انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی راه درست را می‌شناسیم، باید به سمت روزنامه‌نگاری اسلامی برویم.

به گزارش خبرنگار ایران پترو، در این نشست هر یک از مدیران مسوول سایت های خبری ابتدا به معرفی خود پرداختند و انتقادها و پیشنهادهای خود را نیز مطرح کردند.

یادآور می شود که در پایان این نشست مدیرمسوول ایران پترو ضمن تشکر از آقای محمدزاده به خاطر تعامل خوب ایشان با همه رسانه های موجود در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها از اینکه ایشان در این نمایشگاه فضایی را به وجود آورده است که اکثر قریب به اتفاق غرفه دارها راضی به نظر می رسند، تشکر و قدردانی کرد.

۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۴۲
کد خبر: 12367
    


 نظر جدید 

نام فرستنده :  
ایمیل :    
عنوان :
توضیح : *
لطفا کدی را که در شکل زیر می بینید، وارد کنید:
(کوچک یا بزرگ بودن حروف مهم نیست)
  *
 
* = ضروری 

Powered By RADCOM